ایده های شگفت انگیز برای اتاق پسرانه

بهترین ایده های چیدمان اتاق خواب برای نوجوان پسر

اکثر ما هیجانات و درد های سال های نوجوانی را به خاطر داریم و اینکه چقدر حیاتی بود که گوشه از دنیا را پیدا کنیم که بتوانیم فقط صدای خودمان را بشنویم.

نوجوانان پسر امروزی نیست هرگز از این قاعده مستثنی نیستند، آن ها همواره به دنبال کنجی خلوت برای فرار از بحران های بیرونی هستند و چقدر خوب است که اتاق خواب نوجوان پسر ما امن ترین فضا از این نظر برای او باشد.

در این مقاله به روز ترین و داغ ترین ایده ها برای طراحی و چیدمان اتاق خواب نوجوان پسر را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم پس از مطالعه و جمع بندی این مطلب بتوانید انتخاب درستی برای خرید وسایل اتاق خواب نوجوان دلبندتان داشته باشید.

به روز بودن اتاق خواب نوجوان تا چه حد مهم است؟

طراحان داخلی امروزی و حتی مردم عادی به خوبی از سلایق نوجوانان قرن بیست و یکمی اطلاع دارند، مد روز، رنگ های ترند فصل و سال، تم های ورزشی و سینمایی تنها بخشی از علایق نوجوانان امروزی را در بر می گیرند، آن ها در ابتدا نیاز به فضایی امن و آرام دارند تا در سال هایی که طلایی ترین زمان برای شکل گیری شخصیت اجتماعی شان است تا حد ممکن از تنش دور باشند.

گاهی این به روز بودن مختص به ایده نمی شود، برعکس شما می توانید یک ایده ی دهه 70 و 80 میلادی را به روز کنید.

تختخواب ماشینی بالسا مدل فراری

اتاق خوابی شبیه به گاراژ اتومبیل

شاید از نظر شما این ایده خوب نباشد، اما واقعیت را بپذیریم که نظر ما و شما ممکن است تفاوت بسیار زیادی با نوجوانان امروزی داشته باشد، آن ها ترجیح می دهند کمدی شبیه به قفسه آچار های مکانیکی داشته باشند تا همیشه حس و حال جاده و خودرو در اتاقشان شناور باشد.

استفاده از پلاک های شبیه سازی شده یا علایم جاده ای نیز این ایده را تکامل می بخشد.

اینکه تختخواب شبیه به خودرو باشد یا نه برای رده سنی نوجوان (13 تا 17 سال) خیلی ضروری نیست و از نظر برخی از آن ها ممکن است کودکانه باشد، فراموش نکنید سلیقه ی فردی نوجوان شما باید نقش اساسی در تکمیل طرح اتاق خوابش ایفا کند که در غیر اینصورت ممکن است ارتباطی که باید با طرح و اتاقش برای آرامش برقرار کند کمتر شود.

چیدمان اتاق پسرانه

برای نوجوانان اهل مطالعه چه کنیم؟

اگر نوجوانی اهل مطالعه و کتاب خوان دارید بهترین انتخاب این است که اتاقش -البته با پرهیز از شلوغ کاری- تبدیل به کتابخانه اش شود.

به این شکل که با توجه به مکان قرار گیری تختخواب قفسه های شناور کتاب روی دیوار یا استند چوبی در کنار های تخت قرار گیرد، با اجرای این ایده ممکن است نوجوان شما با توجه به دسترسی راحت و سریع به کتاب هایش عادت خوب خواندن قبل از خواب را پیشه کند و به جای هدر دادن زمان در شبکه های اجتماعی نظیر توییتر، اینستاگرام یا کلاب هاوس مطالب مفیدتری را وارد جریان فکری خود کند.

قرار دادن میز مطالعه ساده همراه با یک چراغ مطالعه باکیفیت نیز به تکامل این ایده کمک شایانی خواهد کرد، تاکید می کنیم که از قرار دادن وسایل اضافی یا همان شلوغ کاری پرهیز نمایید.

کاغذ دیواری های شلوغ شبیه به پوستر !!

فراموش نکنید که اتاق خواب نوجوان باید فضایی برای آرامش باشد، استفاده از کاغذ دیواری های شلوغ با رنگ های متضاد تا حد زیادی آرام بودن فضا را خنثی خواهد کرد، دورانی که نوجوانان اتاق هایشان را با پوستر های فوتبالیست یا بازیگر مورد علاقه فرش می کردند به پایان رسیده است.

امروزه باید تلاش کنیم با استفاده بیشتر از رنگ های ساده و خنثی با ترکیبی از یک رنگ متضاد اتاق را با تختخواب نوجوان و وسایل دیگرش تطبیق دهیم.

اتاق مناسب پسر

هنرمند درون نوجوانتان را بیدار کنید

شاید از نظر شما کمی عجیب باشد اما با تحلیل رفتار و سلیقه نوجوان خود می توانید پی به استعداد های او ببرید، برای مثال در بین نوجوانان و جوانان امروزی خیلی ها به طراحی دیجیتال علاقمند هستند، اگر خلاقیت را در فرزند خود کشف کردید تردید نکنید که باید آماده پذیرش طرح های آوانگارد پیشنهادی او برای اتاقش باشید.

مقاومت شما در برابر این طرح ها ممکن است باعث رنجش نوجوان تان شود اما در نهایت رسیدن به فصل مشترک چندان دشوار نخواهد بود.

فراموش نکنید که شخصی که بیشتر زمان خود را در این اتاق خواهد گذراند شما نیستید، پس استقلال انتخاب طرح و وسایل مورد نیاز را به نوجوان خود بدهید.

مهندس های آینده را دریابید

حال تصور کنید فرزند شما گرایش آنچنانی به هنر ندارد و بیشتر با معادلات ریاضی سرگرم است، این مهندس های آینده ترجیح می دهند فضای اتاقشان خط کشی شده تر و هندسی باشد.

استفاده از سبک اسکاندیناوی در چیدمان اتاق آن ها بسیار موثر خواهد بود، سبک کلی مینیمال و استفاده مناسب از خواص هندسی در طراحی ابزار سلیقه ی نوجوان شما را تامین خواهد کرد.

اتاق مدرن پسرانه

استفاده از وسایل دیواری یا شناور

اگر نوجوان شلخته ای دارید، پیشنهاد می کنیم از کتابخانه یا میزهای متصل به دیوار یا در اصطلاح شناور استفاده کنید، استفاده از اینطور وسایل که نیازی به پایه و دامنه ندارند به آن ها کمک خواهد کرد تا اتاق خود را تمیز تر نگاه دارند.

پنهان کردن وسایل زیر پایه یا پشت دامنه میز های تحریر و کامپیوتر یکی از مشکلات همیشگی مادران هنگام نظافت اتاق کودکان و نوجوانان است.

به فرزندتان اجازه دهید خودش محیط اطرافش را تمیز نگاه دارد، بررسی مداوم و انجام این وظیفه ی شخصی توسط مادر یا پدر نه تنها کمکی به شکل گیری استقلال او نخواهد کرد بلکه نتیجه عکس خواهد داد و در واقع شما فردی را تحویل اجتماع خواهید داد که همواره به فرد دیگری برای مرتب کردن اتاق و خانه خود نیاز خواهد داشت.

دریانورد درون فرزندتان را کشف کنید !

خیلی از ما در سال های ابتدایی تحصیل هرگاه که در مورد شغل آینده مان سوال شد، پاسخ هایی شبیه به هم داده ایم. خلبان، پزشک، مهندس و …

دریانوردی و ملوانی نیز یکی از محبوب ترین شغل ها نزد نوجوانان نسل امروز است، شما با رعایت اصول طراحی و استفاده مناسب از المان های مربوط به کشتیرانی و دریانوری می توانید این حس خوشایند را درون نوجوان خود بیدار کنید.

سرویس خواب های اسکالر، کاپیتان و ملوان بالساچوب طی سال های گذشته تاکنون یکی از محبوب ترین محصولات فروخته شده در رده سنی کودک و نوجوان بوده است.

سرویس خواب نوجوان مدل اسکالر بالسا

برای مشاهده تصاویر و مشخصات سرویس خواب نوجوان مدل اسکالر کلیک کنید.

شما یک موسیقی دان در خانه دارید !

اگر شنیدن یا نواختن موسیقی نقش پررنگی در زندگی نوجوان تان دارد، با استفاده از ساز مورد علاقه اش یا نصب اسپیکر باکیفیت در دو گوشه ی اتاق می توانید به او کمک کنید که با راحتی و لذت بیشتر به موسیقی مورد علاقه خود گوش کند.

 

زمین تنیس یا اتاق خواب !

لازم نیست که حتما نوجوان شما طرفدار تنیس باشد تا اتاق خود را شبیه به یک زمین تنیس کند، اما اگر این علاقه را در او مشاهده کردید در تحقق این ایده به او کمک کنید.

استفاده از تخت چوبی ساده با تشک و ملحفه به رنگ توپ تنیس و تکامل با طیف رنگی توسی می تواند ایده ی نوجوان تان را به واقعیت نزدیک تر کند.

شما در منطقه ی عملیاتی هستید

شبیه سازی اتاق خواب به یک منطقه جنگی یک از محبوب ترین ایده ها نزد نوجوانان پسر است، استفاده از دیوارکوب هایی شبیه به هواپیمای جنگی قدیمی یا طراحی هدبورد تخت به سبک کابین خلبان بسیار جذاب خواهد بود.

فراموش نکنید زیاده روی در استفاده از این ایده با توجه به لزوم استفاده از رنگ های تیره می تواند طرح را به کلی خراب کند، پس برای اجرای هرچه بهتر همچین طرح هایی حتما با یک طراح داخلی مشورت کنید.

نوجوان خود را به شمشک و دیزین ببرید

اشتباه نکنید، شاید زمانی که شما این مطلب را مطالعه می کنید فصل مناسبی برای ورزش مفرح اسکی نباشد، اما با شبیه سازی دیواره ی پشتی تختخواب به کوه های پربرف و نصب چند علامت معروف پیست های اسکی روی دیوار های کناری می توانید فرزند خود را به شمشک یا دیزین ببرید.

اگر توانایی مالی به شما اجازه می دهد که نوجوان تان را هر از گاهی به پیست اسکی ببرید که اجرای این ایده برایش بسیار خاطره انگیز تر و فوق العاده تر خواهد شد.

اتاق کودک

طراحی اتاق خواب نوجوان پسر چگونه است؟

برای یک نوجوان پسر مهم است که اتاق خواب هویت داشته باشد، ورزشی، هنری یا اجتماعی… مساله ی مهم این است که نوجوان شما به چه چیزهایی گرایش دارد، اتاق خواب او نمایانگر هویت فردی او خواهد بود پس تلاش کنید برای اجرای ایده هایش در کنار او باشید نه در مقابلش !

بسیاری از خانواده ها با بهانه های مختلف تلاش می کنند تا نظر نوجوان خود در مورد سبک اتاق خواب را تغییر دهند، امیدواریم شما از آن دسته نباشید.

 

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه همین صفحه با ما در میان بگذارید