طراحی اتاق خواب برای زوجین – دیزاین 2021

طراحی اتاق خواب برای زوجین؛ باید ها و نباید ها

اتاق خواب زوج ها محلی برای فرار از هیاهوی زندگی روزمره و سرگرم شدن با عاشقانه هایشان است، طراحی همچین جایی نیاز به کمی وسواس بیشتر دارد.

از این رو تصمیم گرفتیم در این مطلب با بررسی طرح بندی اتاق خواب زوجین طبق آخرین ترند های سال 2021 پیشنهاد های مفیدی در جهت آنچه باید انجام دهید و آنچه می بایست از انجامش پرهیز کنید به شما ارایه کنیم.

طراحی اتاق خواب مدرن برای زوج های جوان

نسل جدید در بیشتر مواقع شکاف بین سنت و مدرنیته را درنوردیده و به ثبات انتخاب بین این دو رسیده است، استفاده از لوازم به روز و مدرن در کنار طراحی های گاه سنتی و البته به روز شده می تواند یکی از مناسب ترین روش ها برای چیدمان اتاق خواب یک زوج جوان باشد، استفاده از سرویس خواب های سبک نیم کلاسیک یا مدرن این آزادی عمل را به طراح خواهد داد تا بسته به وسعت اتاق خواب نسبت به چیدمان صحیح آن اقدام کند.

طراحی اتاق خواب کوچک برای زوجین

وقتی فضای کوچکی در اختیار دارید باید وسواس بیشتری برای انتخاب های المان های اتاق داشته باشید، درست است که پیروی از مینیمالیسم ارتباطی با وسعت فضای اتاق خواب و محیط های دیگر ندارد اما وقتی شما فضای کمی در اختیار دارید این سبک به طرز شگفت انگیزی به کمک شما خواهد آمد.

استفاده از رنگ های روشن یا خنثی در کنار سبد های بافته شده و تختخواب چوبی ساده به شما کمک خواهد کرد در عین سادگی به فضای کوچک خود صمیمیت ببخشید و ارتباط گرفتن با آن را ساده تر کنید.

طراحی اتاق خواب برای زن و شوهر در اندازه متوسط

در اتاق های کمی بزرگتر شما می توانید از المان های چوبی بیشتری استفاده کنید، این کار گرمای بیشتری به فضا خواهد بخشید.

اتاق خواب یک نفره بالسا مدل کارن تمامی خصوصیات یک اتاق مدرن را داراست، شاید بگویید که یک نفره است که درست است، اما طرح بندی مدل کارن به شکلی است که قابلیت اجرا برای اتاق خواب زوجین را نیز داراست.

اتاق خواب با رنگ های دارای طول موج بالاتر !

اجازه بدهید اول بگوییم که سلایق متفاوت است و استفاده از رنگ های با طول موج بسیار بالا یا در اصطلاح عام – جیغ – در کنار رنگ های خنثی کمک بسیار زیادی به پویایی فضا خواهد کرد.

برای مثال اگر به طیف رنگی صورتی یا هلویی علاقه دارید می توانید آن ها را در کنار رنگ های خنثی و روشن تر استفاده کنید.

اگر اتاق دارای نور بسیار خوبی باشد این رنگ ها می تواند در پرده آرایی نیز به کمک شما بیایند.

اتاق خواب رمانتیک برای زوج های جوان

البته که ما امیدواریم پس از گذشت سال ها نیز همچنان جوان و رمانتیک بمانید اما اجازه بدهید این قسمت خاص را به زوج های جوان تر اختصاص دهیم.

روز ولنتاین را به یاد بیاورید.. تقریبا همه چیز قرمز است، از شکلات های قلبی، خرس های بزرگ و کوچک، لیوان ها و هدیه های خصوصی تر همگی از تم رنگی قرمز پیروی می کنند.

استفاده از رنگ های سفید و قرمز در تناسب می تواند یک اتاق خواب گرم و پرحرارت را برای شما طراحی کند، رنگ قرمز همواره گرمای خود را به محفل دو نفره شما و همسرتان تزریق خواهد کرد و شما از این انتخاب راضی خواهید بود.

اتاق خوابی سبز با عناصر طبیعی

شاید تخت خواب هایی که دارای هدبورد بافت هستند را دیده باشید، در بسیاری از کشورهای حوزه اسکاندیناوی جزو طرح های محبوب به شمار می رود.

قراردادن چندین گل آپارتمانی در کنار این تخت یا یک پیچک مصنوعی روی دیوار و سقف می تواند حس و حال طبیعت و زندگی را تداعی کند.

اتاق خواب بکر و دست نخورده

مخالفان این سبک بسیار بیشتر از موافقان آن هستند، شما اینجا هر آنچه که می بینید سفید و یا در برخی نقاط مشکی هستند.

دیوارها، در، کمد ها، تخت خواب و پنجره همگی سفید هستند، المان های مشکی متضادی مثل یک لامپ ساده یا آباژور روی پاتختی می تواند کمی تضاد ایجاد کند اما به اندازه ای نخواهد بود که نیاز اکثریت جامعه را برطرف کند.

با این حال این سبک هم طرفداران خاص خودش را دارد چرا که آنان بر خلاف اکثریت اعتقادی به سرد بودن این فضا ندارند.

اتاق خواب دونفره طراحی شده برای ملکه

حتما به یاد دارید یا در کتب تاریخی خوانده اید که خاندان های سلطنتی و پادشاهان علاقه ی بسیار وافری به طلا و رنگ طلایی داشته اند.

در عصر حاضر هم تعداد افرادی که رنگ طلایی مورد علاقه شان باشد کم نیستند، اما استفاده از طلایی در طراحی اتاق خواب می تواند تبدیل به تصمیمی پر ریسک شود.

صادقانه بگوییم استفاده بیش از اندازه از رنگ درخشان طلایی باعث خستگی چشم ها خواهد شد، با این حال روش های زیادی برای طراحی اتاق بر پایه رنگ طلایی وجود دارد.

استفاده از رنگ هایی مانند سفید یا توسی (نقره ای) به عنوان رنگ پایه می تواند تا حدودی از درخشندگی بیکران طلایی بکاهد و آن را بالانس کند.

با هدبورد به سقف برسید !

تیتر کمی برایتان عجیب بود، نه؟

اما در طراحی های بسیاری از سبک های کلاسیک امروزی در سرویس خواب ها دونفره هدبورد بلند نقشی انکار ناپذیر دارد.

این تکیه گاه که سابقا تنها به عنوان همان تکیه گاه برای مطالعه پیش از خواب یا خوردن صبحانه در تخت استفاده می شد طی چند دهه گذشته تبدیل به یکی از عناصر طراحی تختخواب و اتاق خواب شده است.

اگر به هدبورد سرویس خواب دونفره بالسا مدل شایلین دقت کنید خواهید دید که بلند است، البته نه به حدی که ذوق زننده باشد، در سرویس خواب دونفره دانژه که از محصولات جدید بالساچوب به شمار می رود نیز این دقت در طراحی به چشم می خورد.

سرویس خواب یک نفره بالسا مدل کارن

طراحی اتاق خواب فوق مدرن

طراحی اتاق خواب شما تا حد زیادی بستگی به محل زندگی شما دارد، اینکه شما در طبقه ی دوم یک آپارتمان پنج طبقه زندگی می کنید یا در طبقه ی 17 یک برج 23 طبقه تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد.

اگر پنجره های عمودی بزرگ و عمق دید زیاد دارید طراحی به سبک فوق مدرن انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

نقطه ی کانونی این اتاق تخت خواب شما و وسایل جانبی آن خواهند بود، هرچقدر طرح بهتر و جای مناسب تری برای آن انتخاب کنید به حرکت جریان نور در اتاق کمک بهتری خواهد کرد.

رنگ تخت خواب سفید و رنگ دیوار های نقره ای شفاف با استفاده از یک رنگ متضاد می تواند ترکیب خوبی را به ارمغان آورد.

استفاده از کاغذ دیواری برای ایجاد تفاوت؛ زیاده روی ممنوع !!

استفاده از کاغذ دیواری سال هاست که رواج پیدا کرده است و هرچقدر که جلوتر می رویم در کنار طرح های زیبا و چشم نواز تعداد طرح های شلوغ، شلخته و زشت کننده بیشتر می شود.

شما برای انتخاب کاغذ دیواری به یک مشاور خبره نیاز دارید، اینکه از یک ست کامل طرح برای دیوار های مختلف استفاده کنید یا فقط دیوار پشت تخت یا سمت پنجره را کاغذ کنید به شما بستگی دارد.

اما انتخاب شما هر کدام از این دو سبک که باشد باید مراقب طرح انتخابی باشید، یک طرح پر از گل و شلوغ همانقدر که ممکن است یک اتاق بزرگ را زیبا جلوه دهد توانایی زشت کردن نمای داخلی یک اتاق متوسط را نیز دارد.

اتاق خوابی در سواحل اقیانوس آرام

اقیانوس آرام یا اطلس، انتخاب با شماست. طرح های اتاق خواب دریایی و اقیانوسی به حدی زیاد هستند که دایره انتخاب شما را وسیع تر کنند.

استفاده از رنگ های طیف نیلی و سبز اقیانوسی در کنار رنگ هایی مانند خاکی یا کرم که شن های داغ را برای شما تداعی کند ترکیب جذابی را به وجود خواهد آورد.

فراموش نکنید که برای خنثی کردن فضا نیاز دارید که دیوار هایی با رنگ روشن (مثال: آبی آسمانی) یا سفید داشته باشید.

اتاق خواب رنگ سبز

تختخواب خود را به جنگل های بارانی ببرید

جنگل های بارانی شاید بارها به گوش شما خورده باشد، اما اگر از قطع بی رویه درختان در این منابع بی نظیر طبیعت بگذریم شما با استفاده از رنگ های سبز تیره و گاه روشن می توانید به ترکیبی نزدیک به فضای جنگل های بارانی برسید.

اتاق خواب برای زوجین به سبک روستایی

مردم روستا را بیش از هرچیزی با مهربانی و صمیمیتی می شناسیم که در شهرهای صنعتی کمتر دیده می شود، سبک روستایی جدای از صمیمیت و استفاده از لوازم چوبی ساده و گاه بافته شده مانند حصیر می تواند مدرن هم باشد.

استفاده از چوب برای تختخواب کمک زیادی به این تضاد خواهد کرد و در کنار آن می توانید از آباژور با طرح حصیر یا سبد های بافته شده استفاده کنید.

 

در این مقاله تلاش کردیم تا چندین سبک به روز شده برای طراحی اتاق خواب زوجین را بررسی کنیم، شما می توانید نظرات، پیشنهادات یا انتقاد خود در مورد این مطلب را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.