خرید تخت خواب چوبی و نکاتی که به آن ها توجه نمی کنیم!

تخت خواب چوبی باکیفیت چه ویژگی هایی ندارد؟!

تخت خواب چوبی از دیرباز جز اولین انتخاب های جوامع پیشرفته بوده است، برای ساخت سرویس خواب و قطعات آن از چوب هایی نظیر راش، افرا و گردو بیشتر استفاده شده است اما قیمت بالای تخت خواب چوبی یکی از عوامل کاهش کیفیت محصولات تولیدی در کشور طی سال های اخیر بوده است.

استفاده از چوب نامرغوب برای ساخت، همیشه جزو اولین ترفند های شرکت های کوچک و میان رده برای کاهش قیمت بوده است و این نقطه ی شروع کاهش کیفیت خواهد بود، شاید شما از دیدگاه خود مبلغ معقولی برای خرید یک تخت خواب چوبی هزینه کرده باشید اما در واقع راندمان پایینی را دریافت خواهید کرد.

استفاده از چه نوع چوبی برای تخت خواب توصیه نمی شود؟

استفاده از چوب های نرم برای ساخت تخت خواب نیز روشی برای کاهش هزینه  تمام شده است، چوب های نرم از تنه‌ ی درختان سوزنی برگ چون کاج، سرو، سکویا و … که رشد سریعی دارند و از نظر قیمت ارزان تر از چوب های سختی چون راش، بلوط، افرا، نارون و … هستند.

چوب های نرم معمولا پر از گره و حفره های شیره هستند که دوام و استحکام تخت خواب چوبی یا سرویس خواب تولید شده از آن را به شدت کاهش خواهد داد.

استفاده از چوب های پرگره یکی از دلایل همیشگی سر و صدای آزاردهنده ی تخت خواب ها است، شاید برای شما هم عجیب باشد که یک تخت خواب چوبی که زمان زیادی هم از ساخت آن نگذشته است صدای به مراتب بیشتر از یک تخت فلزی داشته باشد. خط تولید بالساچوب با استفاده از مرغوب ترین نوع چوب راش گرجستانی یعنی سوپر راش به شما اطمینان می دهد که استفاده از این چوب که هیچ گونه گره یا ترکی در بافت خود ندارد باعث خواهد شد تجربه کم نظیری در زمان استراحت خود داشته باشید.

از چه اتصالاتی برای مونتاژ تخت خواب نباید استفاده کرد؟

مورد بعدی استفاده از اتصالات نامرغوب برای مونتاژ تخت خواب و سایر قطعات سرویس خواب جزو اصلی ترین دلایل استحکام و راحتی برای مصرف کننده خواهد بود، بر همین اساس یکی از نکاتی که در هنگام خرید باید حتما به آن توجه ویژه شود بررسی اتصالات مورد استفاده از طرف تولید کننده خواهد بود که اگر حساسیت و توجه کافی به این مورد را نداشته باشید، در واقع ریسک بزرگی را مرتکب خواهید شد.

اجازه بدهید هنگام خرید تخت خواب چوبی سرتان کلاه برود!

حتما این جمله را حداقل یک بار شنیده اید:

“فلانی گنجشک را رنگ کرده و جای قناری می فروشد.”

در صنعت تولید سرویس خواب و تخت خواب چوبی نیز این موضوع صدق می کند، هستند تولید کنندگانی که با زیر پا گذاشتن اخلاق حرفه ای و وجدان چوب های نامرغوب که به صورت ظاهری قابل تشخیص هستند را با روکش یا رنگ صنعتی به جای مواد اولیه مرغوب به شما تعرفه می کنند و در نهایت با این جمله که این تخت خواب یا سرویس خواب را ارزان تر از آنچه ارزشش بوده است خریده اید، منت هم می گذارند.

اگر این موضوع برایتان مهم نیست که خب حرفی نمانده، اما اگر شما هم به مانند اکثریت افراد روی این موضوعات حساسیت دارید، پیشنهاد می کنیم که تخت خواب چوبی خود را حتما از تولید کننده های معتبر و خوشنام خریداری کنید.

سبک های مختلف تخت خواب چوبی

همانند باقی آثار دست ساز، طراحان تخت خواب نیز برای ساخت از چندین سبک مشخص پیروی می کنند که در زیر به برخی از آنان که ما در خطوط طراحی و تولید محصولات خود از آن ها استفاده می کنیم اشاره خواهیم کرد:

سبک کلاسیک

از نظر تعریف این سبک اگر بخواهیم خیلی دقیق نگاه کنیم باید به هر دو جنبه کیفی و عرفی توجه داشته باشیم، اما از آنجایی که تلاش ما این بوده که با ساده ترین کلمات قابل درک ترین تعاریف را به شما عزیزان عرضه کنیم از این خاصیت صرف نظر می کنیم.

در طراحی تخت خواب چوبی سبک کلاسیک با هنر اصیل ایرانی آمیخته شده تا کیفیتی کم نظیر در طراحی و اجرا به شما ارائه کند، توجه به کوچکترین جزییات حتی در پایه های محصولات خود گواه این ادعا خواهد بود.

اجازه بدهید شما را با چند نمونه از سرویس خواب های کلاسیک بالسا آشنا کنیم:

سرویس خواب گلوریا

سرویس خواب کاترین

سرویس خواب شایلین

سرویس خواب بنیتو

همانطور که در تصاویر مشاهده فرمودید، اصالت طراحی و دقت به جزییات در هر سه مدل نمود خاصی دارد، در صورتی که مایل به مشاهده عکس های بیشتری از این محصولات هستید روی نام هر کدام را لمس کنید تا به صفحه محصول مورد نظرتان هدایت شوید.

سبک نیمه کلاسیک

شاید بخشی از جامعه که تعدادشان کم هم نیست نه به سبک کلاسیک علاقه ی آنچنانی دارند و نه سبک مدرن نیاز زیبایی شناختی آنان را کاملا بر طرف می کند، کافی ست با ترکیب عصاره صمیمیت موجود در سبک کلاسیک و خلوت بودن سبک مدرن تلفیقی به وجود آورید که سبک نیمه کلاسیک نام گرفته است، طی هزاره سوم این دیدگاه در چیدمان اتاق خواب به بلوغ رسید و خالق ایده های بسیار زیبا و کاربردی شد.

چند نمونه از تخت خواب های بالسا در سبک نیمه کلاسیک:

سرویس خواب یک نفره بالسا مدل لیدوما

سرویس خواب دونفره بالسا مدل روکو

سرویس خواب دو نفره بالسا مدل رمانتیک

در این تصاویر نیز پیداست که تلفیق سنت و مدرنیته گاهی می تواند ترکیب های خارق العاده را به وجود آورد که برای اتاق خواب که اصولا باید مکانی برای بازیابی انرژی شما باشد مناسب خواهد بود.

اتاق خواب عروس بالسا به سبک گلوریا

سبک مدرن

در مقایسه با دو سبکی که پیش تر معرفی شد، سبک مدرن نیاز به تعریف آنچنانی ندارد چون در زندگی روزمره تا حد زیادی جاریست، خطوط با کمترین انحنا آمیخته با یک سادگی خلوت همراه با کاربردی بودن از نشانه های بارز سبک مدرن است.

توجه ویژه به استحکام با توجه به معماری تخت خواب و مونتاژ بی عیب نقص کمک خواهد کرد تا تخت خواب های خروجی ساده تر و یکپارچه تر به نظر آیند.

سرویس خواب یک نفره کارن مناسب برای نوجوان و جوان یکی از محصولات به روز بالسا در سبک مدرن است، برای مشاهده جزییات و عکس های بیشتر تخت خواب و قطعات این سرویس خواب روی لینک زیر را لمس کنید

سرویس خواب یک نفره بالسا مدن کارن

انتخاب یک سبک ماندگار برای سرویس خواب

شاید این مفهوم بیش از اندازه کلیشه ای باشد، اینکه جمله ی -یک سبک ماندگار را انتخاب کنید- را زیاد شنیده باشید چیز عجیبی نیست، اما سبک ماندگار دقیقا چیست؟

بالساچوب با توجه به رده کیفی محصولات تولیدی خود تعریف مشخصی از سبک ماندگار را به شما ارائه کرده است، سرویس خواب وسیله ای نیست که هر سال آن را تعویض کنید، بنابراین باید وسواس کافی برای انتخاب سبکی که با طراحی اتاق خواب شما همسان باشد را به خرج دهید.

از آن گذشته این یک خرید ارزان نیست، شما محصولی ساخته شده از بهترین چوب راش گرجستانی یا ورق های MDF وارداتی را انتخاب کرده اید که به نسبت محصولات تولیدی های میان رده بسیار گرانتر است، پس از این حق را خواهید داشت که کیفیتی طولانی مدت را از سرویس خواب خوب انتظار داشته باشید.

تولید تخت خواب چوبی بدون آسیب به چرخه طبیعت

چوب های مورد نیاز بالساچوب از مزارع صنعتی تولید چوب راش در گرجستان تهیه می شود، این مزارع برای تولید صنعتی راه اندازی شده اند و درختان آن به همین منظور کاشت، داشت و برداشت می شوند.

استفاده از چوب های جنگلی که اتفاقا ارزان تر نیز هستند و بریدن آن ها سبب آسیب به محیط زیست خواهد شد هرگز در برنامه ی بالساچوب برای تولید تخت خواب چوبی نبوده، نیست و نخواهد بود.

به کیفیت، اصالت و یکپارچگی تخت خواب چوبی فکر کنید

این تنها یک شعار نیست، شاید در ابتدای خرید از اینکه پول کمتری را برای خرید تخت خواب چوبی اتاق خوابتان هزینه کردید راضی باشید و مبلغ پس اندازه شده را به طور مثال در بورس سرمایه گذاری کنید، اما پس از گذشت مدتی متوجه خواهید شد که هیچ ارزانی بی دلیل نیست.

ایده پردازی، طراحی، ساخت و مونتاژ مراحلی هستند که همگی در بالساچوب با وسواس فراوان مورد کنترل قرار می گیرند تا محصول نهایی زیبا، مستحکم و با اصالت باشد.

حمایت از صنعت تولید باکیفیت داخلی

اصولا تشخیص اصالت مواد اولیه مورد استفاده در سرویس خواب و تخت خواب چوبی برای خیلی از افراد قابل تشخیص نیست، اصلا بیاید فرض را بر این بگذاریم که یک تخت خواب چوبی وارداتی کیفیتی مشابه با محصول داخلی دارد، حالا شما ترجیح می دهید که از خط تولید بالساچوب که با استفاده از طراح، استادکار و کارگر ایرانی یک محصول باکیفیت ساخته شده از مواد اولیه دوستدار محیط زیست را به شما ارایه می کند حمایت کنید یا از یک خط تولید در یکی از کشورهای همسایه؟

 

اگر بخواهیم خلاصه این مطلب را مرور کنیم، شما می بایست فاکتورهای زیادی را برای خرید تخت خواب چوبی مد نظرتان بررسی و تطبیق نمایید، امیدواریم که خواندن این مطلب برای یک خرید خوب به شما کمک کند