خرید سیسمونی نوزاد و نکاتی که باید به آن توجه کنیم

نکات مهم در مورد خرید سیسمونی نوزاد

یکی از بهترین زمان ها در طول زندگی افراد، دوران بارداری و انتظار برای ورود عضو جدید به خانواده می باشد. زمانی که زن و مرد برای اولین بار منتظر نوزاد خود هستند، استرس و نگرانی های زیادی را تجربه می کنند. یکی از این نگرانی ها در مورد خرید سیسمونی نوزاد می باشد.

لیست خرید سیسمونی نوزاد

برای خرید سیسمونی نوزاد بهتر است شما لیست خرید سیسمونی خود را قبل از هر کاری تهیه کنید. زیرا نوزاد ممکن است زودتر از موعد و در 7 ماهگی به دنیا بیاید. به همین سبب شما باید برخی از مهم ترین و ضروری ترین لوازم مورد نیاز را قبل از 7 ماهگی خریداری کرده باشید تا استرسی در این مورد نداشته باشید.

از جمله مهم ترین و اساسی ترین تجهیزات و وسایلی که باید برای نوزاد دختر و یا پسر خریداری شود شامل موارد زیر می شود:

لباس نوزادی دختر و پسر

لباس نوزادی

یکی از ابتدایی ترین نیاز ها برای نوزاد، لباس می باشد. لباس های نوزادی شامل کلاه، شلوار، لباس های چند تکه و ست، جوراب، دستکش، شورت های عینکی، سرهمی های دخترانه و پسرانه، پیشبند، لباس مهمانی و … می باشد. تمام موارد بالا باید در لیست خرید سیسمونی نوزاد باشد. اما تعداد این لباس ها کاملا سلیقه ای است. اما باید دقت داشته باشید که نوزاد بیشتر از بچه های دیگر لباس کثیف می کند به همین سبب باید چندین دست لباس داشته باشد. برخی از خانواده ها در این کار زیاده روی می کنند و بسیاری از لباس های نوزاد بدون استفاده باقی می ماند. زیرا نوزاد به سرعت رشد می کند و لباس ها برایش کوچک می شوند.

لوازم بهداشتی نوزاد

نوزاد در ماه های اول زندگی خود بسیار حساس می باشد. به همین سبب باید دقت زیادی به او داشته باشید و لوازم بهداشتی مورد نیاز او را تامین کنید. حوله نوزاد، دستمال مرطوب، روغن بچه، شامپو نوزاد، پودر بچه،پوشک سایز بندی شده، لیف حمام و … از مهم ترین لوازم بهداشتی نوزاد می باشد.

لوازم مراقبتی نوزاد

ساک وسایل، شیشه شیر، پستانک، پتو و … از لوازم مراقبتی در خرید سیسمونی نوزاد می باشد. شیشه نوزاد باید کاملا استاندارد و حداقل در دو سایز خریداری شود. زیرا نوزاد در هر سنی به شیشه ی مخصوصی نیازمند می باشد. ساک مخصوص نوزاد بسیار ضروری می باشد زیرا نوزاد به وسایلی نیاز دارد که در همه جا باید همراه شما باشد. به همین سبب ساکی سبک و جادار تهیه کنید تا در مهمانی ها بتوانید آن را همراه خود داشته باشید.
پستانک از جمله وسایلی است که همه ی نوزادان به آن علاقه نشان نمی دهند. به همین سبب در ابتدای خرید سیسمونی نوزاد تنها یک عدد از آن را تهیه کنید.
پتو های نوزادی از دیگر وسایل ضروری است که باید حتما در خرید سیسمونی نوزاد به آن توجه کرد. پتو شامل رو انداز سبک، قنداق، پتو های بافت و … می شود که برای نوزاد واجب است.

کریر نوزاد 2020

وسایل حمل و جابجایی نوزاد

در حال حاضر وسایل حمل مختلفی برای نوزادان در بازار وجود دارد که افراد می توانند بر اساس نیاز های خود برخی از آن ها را انتخاب و خریداری کنند. خرید سیسمونی نوزاد نباید هزینه ی زیادی را در برگیرد زیرا این وسایل به سرعت کنار گذاشته می شوند و دیگر نمی توان از آن ها استفاده کرد. در نتیجه تنها وسایل مورد نیاز را خریداری کنید.
آغوشی یکی از وسایل حمل نوزاد است که می توان با استفاده از آن علاوه بر آغوش گرفتن نوزاد، کار های روزمره را نیز انجام داد. این وسیله یکی از امن ترین وسایل به شمار می رود. کریر یکی دیگر از وسایلی است که پدر و مادر ها می توانند برای رفتن به مهمانی و جابجایی نوزاد از آن استفاده کنند.
کالسکه از جمله وسایلی است که بیشتر خانواده ها آن را در لیست خرید سیسمونی نوزاد خود قرار می دهند. زیرا با استفاده از آن می توانند به راحتی کودک را حمل و جابجا کرد. در خرید، سفر، پیاده روی می توان از این وسیله استفاده کرد. کالسکه ها با توجه به کارایی که دارند قیمت های متفاوتی را نیز دارا می باشند.
صندلی خودرو برای نوزاد و کودک یکی از امن ترین وسایل برای نوزاد در خودرو می باشد. به همین سبب بهتر است یکی از آن ها را خریداری و یا قرض بگیرید تا در زمان مورد نیاز از آن استفاده کنید.

سرویس خواب نوزاد بالسا مدل لیدوما

سرویس خواب نوزاد

برای اتاق خواب نوزاد باید وسایل مورد نیازی مانند تخت خواب، کمد، گهواره و روتختی های مناسب را خریداری کرد. به طور مثال برای انتخاب تخت خواب نوزاد به این نکته توجه داشته باشید که کودک به سرعت بزرگ می شود در نتیجه بهتر است تختی بزرگ تر برای او خریداری کنید تا مدت بیشتری بتواند از آن استفاده کند. همچنین برای ایمنی نوزاد به لبه های تخت خواب نوزادی دقت کنید که بلند تر باشد. برخی از خانواده ها ترجیح می دهند که تخت خواب خریداری نکنند زیرا این مورد زیاد کاربردی نیست و در مدت کوتاهی بلااستفاده باقی می ماند. مگر اینکه تخت را بزرگ تر خریداری کنید.
کمد از دیگر نیاز های اساسی هر نوزادی می باشد. وسایل و اسباب بازی های کودک به خوبی درون آن جای می گیرد و باعث مرتب شدن اتاق و وسایل او می شود. با توجه به دختر و یا پسر بودن نوزاد می توانید از کمد های رنگی استفاده کنید.

+ برای مشاهده همه‌ی مدل های سرویس خواب نوزاد بالسا می‌توانید روی این لینک کلیک کنید

خرید مستقیم و بدون واسطه سرویس خواب نوزاد از کارخانه می‌تواند در کاهش هزینه ها و استفاده بهتر از بودجه به شما کمک کند، فروشگاه های بالسا در تهران و سراسر کشور محصولات این کمپانی را با قیمت کارخانه به شما عرضه خواهند کرد.

اسباب بازی نوزاد

اسباب بازی نوزاد

یکی از جذاب ترین قسمت های خرید سیسمونی نوزاد، خرید اسباب بازی می باشد. اسباب بازی های تنوع بسیار بالایی دارند به همین سبب حتما خرید اسباب بازی را برای بعد از تعیین جنسیت کودک بگذارید تا بتوانید از بین اسباب بازی ها، بهترین انتخاب را داشته باشید. در خرید سیسمونی نوزاد اسباب بازی های متناسب او را خریداری کنید. به طور مثال می توانید جغجغه، آویز برای بالای تخت خواب، اسباب بازی های رنگی، کتاب های رنگی و …. را برای او خریداری کنید.