چطور یک تخت خواب مناسب انتخاب کنیم؟

چرا انتخاب تخت مناسب اهمیت دارد؟

برای اهمیت دادن به این نکته دلایل متعددی وجود دارد:

زیبایی تخت خواب

تختخواب، نقطه کانونی اتاق خواب شماست. اولین وسیله­ای که به محض ورود، چشم بیننده را به خود جذب می­کند تختخواب است. بدون اسکلت تخت، اتاق شما نیمه کاره به نظر می­رسد.

سرویس خواب دو نفره بالسا مدل دانژه

 

بهبود سلامت خواب

اسکلت تخت موقعیت بدن شما هنگام خواب را بهبود می­بخشد و وارد و خارج شدن از تختخواب را آسان­تر می­کند.

سرویس خواب یک نفره والریا

 

دامنه ی حرکت

اگر خواب سبکی دارید، باید از اسکلت­های با کیفیت استفاده کنید. تختخواب­های نامرغوب ممکن است دچار لرزش شده و در طول شب باعث بیدار شدن شما یا همسرتان شوند.

سرویس خواب یک نفره والریا

محافظت از تشک

دوام تشک به اسکلت مناسب بستگی دارد. اگر بدنه از استانداردهای لازم برخوردار نباشد، شما به طور ناخواسته از عمر تشک خود کاسته و شاهد ایجاد چاله و وارفتگی روی تشک خواهید بود.

 

دیگر نکات قابل توجه هنگام خرید تختخواب

هنگام ارزیابی مدل­های مختلف تختخواب برای اتاق خود، چندین فاکتور و نکته دیگر نیز وجود دارد که باید قبل از خرید به آن­ها توجه کنید:

اندازه تشک تخت خواب

تخت جدید شما باید با ابعاد و اندازه تشکی که از قبل دارید هماهنگ باشد. اگر تشک ندارید باید اندازه­های مختلف آن­ها را با هم مقایسه کنید تا یک تخت و تشک مناسب و ایده­آل برای اتاق خوابتان پیدا کنید. هر دو مورد قرار است سال­های سال با شما باشند پس توجه کنید مدلی که انتخاب می­کنید هم در زمان حال و هم در آینده با سلیقه و روحیه شما هماهنگ باشد.

 

سرویس خواب یک نفره لیدوما

اندازه اتاق خواب

تختخواب عمده فضای یک اتاق خواب متوسط را اشغال می­کند. یک تخت بزرگ یا جاگیر بر فضای اتاق غالب شده و حجم زیادی از جای شما را بی دلیل می­گیرد. اگر اتاق کوچکی دارید می توانید از تخت خواب های کشو دار و دیگر انواع تخت خواب که با طراحی خلاقانه حداکثر استفاده از فضا را می کنند استفاده کنید .

(اینجا باید از یکی از تختخواب های کودک و نوجوان که  کشو داره و از زیرش یه تخت دیگه در می یاد استفاده کنی)

هدبورد تخت

یکی دیگر از گزینه­هایی که شاید بخواهید به سرویس خواب خود اضافه کنید هدبورد (پشتی انتهایی تخت) است. این تخته، یک جذابیت بصری برای اتاق خواب شما به شمار می­رود و ظاهر لطیف­تری به محیط می­دهد. اگر از قبل هدبورد دارید باید مطمئن شوید که با تخت جدیدتان هماهنگ است.

سرویس خواب یک نفره آگرین

از تشک خود مراقبت کرده و خواب بهتری داشته باشید

یک تختخواب جدید می­تواند تاثیر به سزایی بر کیفیت خواب و همچنان عمر و دوام تشک شما داشته باشد. ما معتقدیم همه اجزای سرویس خواب شما بر کیفیت خوابتان تاثیر می­گذارند. بدون یک تخت، سلامت خوابتان به خطر خواهد افتاد!

 

منبع: sleephappens.com

مترجم: آرمیا حجتی