ست کردن رنگ روتختی با تخت خواب قهوه‌ای | 6 نکته مهم در انتخاب روتختی تخت قهوه‌‎ای

رنگ روتختی برای تخت قهوه ای

رنگ قهوه‌‎ای، یکی از همان رنگ‎‌های پر کاربرد و البته محبوب به کار رفته در تخت خواب و سرویس خواب‌‎ می‌‎باشد. شاید به نظر برسد که استفاده از رنگ قهوه‎‌ای در دکوراسیون خانه، کسل‎‌ کننده است، اما استفاده از این رنگ در کنار یک رنگ مکمل مناسب همه چیز را دگرگون می‎‌کند. روتختی تخت قهوه‎‌ای می‌‎توانید نه فقط یک رنگ بلکه مطابق با سلیقه‌ شما رنگ‎‌های متعددی داشته باشد. در ادامه‎‌ی مطالب به بررسی بهترین رنگ روتختی برای تخت خواب قهوه‎‌ای می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ست کردن رنگ روتختی با تخت قهوه‌‎ای

رنگ قهوه‌‎ای از جمله رنگ‌‎هایی است که برای سرویس خواب دو نفره و تک نفره و تخت خواب، در هر دو سبک مدرن و رسنتی مناسب است و همیشه بر روی مد سوار می‌باشد. اما باید به دنبال مناسب‎‌ترین رنگ روتختی برای این تخت خواب‎‌ها باشیم. از ویژگی‎‌های خوب رنگ قهوه‌‎ای در تخت خواب می‌‎توانیم به سهولت ست شدن رنگ‎‌های دیگر با این رنگ اشاره کنیم. از طرفی رنگ قهوه‎‌ای از جمله رنگ‌‎هایی است که آلودگی و کثیفی را کمتر نشان می‎‌دهد. برای انتخاب بهترین رنگ روتختی تخت قهوه‌‎ای بهتر است که یکسری نکات را از قبل بدانید. در ادامه به بررسی نکات ست کردن رنگ روتختی با تخت قهوه‌‎ای پرداخته‎‌ایم.

ست کردن رنگ روتختی با تخت قهوه ای

6 نکته برای ست کردن رنگ روتختی با تخت قهوه‌‎ای

 • در اولین قدم بهتر است که رنگ وسایل و اکسسوری داخل اتاق را با رنگ دیوارها ست کنید و یا بالعکس. این کار به شما کمک می‌‎کند تا گزینه‌‎های بهتری برای انتخاب رنگ روتختی داشته باشید.
 • حتما به یاد داشته باشید که تمامی وسایل و اکسسوری اتاق خواب شما از رنگ پرده گرفته تا فرش، تابلوها و حتی قاب عکس‌‎ها تاثیر مستقیمی بر انتخاب رنگ و مدل روتختی شما دارند، پس به آنها نیز توجه کنید.
 • یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب رنگ و مدل روتختی، سلیقه شما می‎‌باشد. شما بایستی انتخابی داشته باشید تا علاوه‌بر اینکه راحتی و آرامش را برای شما به ارمغان می‎‌آورد شما آن را دوست داشته باشید و مطابق سلیقه‎‌تان باشد.
 • اگر اتاق خواب شما کوچک است بهتر است که از روتختی‎‌هایی با رنگ روشن استفاده کنید تا هم ابعاد اتاق را بزرگ‎تر به نمایش بگذارد و هم اتاق خواب شما هم دلبازتر شود.
 • همچنین اگر اتاق کم نوری دارید، همانند مورد قبل بهتر است که رنگ روشنی برای روتختی تخت قهوه‎‌ای خود انتخاب کنید.
 • روتختی‎‌ها طرح‎‌های بسیار گوناگونی دارند. اعم از: گل‌دار، خط‌دار ( راه راه)، توپی و غیره که شما می‎‌توانید هر کدام را مطابق به سلیقه خود انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی: بهترین رنگ روتختی کدام است؟

انواع رنگ روتختی برای تخت قهوه‌‎ای

در این قسمت از مطالب به بررسی تنوع رنگ روتختی برای تخت قهوه‎‌ای پرداخته‌‎ایم. همراه ما باشد.

رنگ سبز

اگر علاقمند هستید که فضای اتاق شما دلنشین و زیبا باشد، تخت قهوه‌‎ای خود را با روتختی سبز ست کنید. ترکیب رنگ قهوه‌‎ای و سبز برگرفته شده از جان طبیعت است و به همین دلیل احساس سرزندگی و شادابی را به وجود فرد القا می‎کند. ترکیب دو رنگ قهوه‌‎ای و سبز حالتی سایه روشن را در اتاق شما ایجاد می‌‎کند که باعث زیبایی هر چه بیشتر می‌‎شود. سیز و قهوه‌ای یک ترکیب برنده و بسیار جذاب برای جوانان و سرویس خواب نوجوان است.

رنگ‎‌های طوسی و زرد

ترکیب رنگ طوسی و زرد برای روتختی از جمله رنگ‎‌های است که به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده. اگر دکوراسیون اتاق خواب شما به سبک مدرن است و یا شما علاقه زیادی به این سبک دارید، به شما پیشنهاد می‎‌کنیم که حتما از ترکیب رنگ طوسی و زرد برای روتختی تخت قهوه ای خود استفاده کنید.

روتختی تخت قهوه ای

رنگ آبی

با اطمینان می‌گوییم که یکی از بهترین و زیباترین رنگ‌‎های مکمل برای تخت خواب قهوه‎‌ای، رنگ آبی می‎‌باشد. وجود روتختی با رنگ آبی بر روی تخت خواب قهوه‌‎ای اتاق شما را سرشار از آرامش و حسی خوب می‎‌کند. رنگ آبی، رنگی سرد و رنگ قهوه‌‎ای ، رنگی گرم به حساب می‌‎آیند، بنابراین ترکیب این دو رنگ، تناژ بسیار خوبی را در اتاق خواب ایجاد می‌‎کنند.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید روتختی

رنگ بژ

اگر طرفدار اتاق خواب‎‌هایی با رنگ خنثی هستید، رنگ بژ پیشنهاد مناسبی برای شما است. رنگ بژ یک رنگ بسیار شیکی به حساب می‌‎آید که ترکیبش با رنگ قهوه‌‎ای علاوه‌بر اینکه زیبایی چشمگیری را در محیط شما ایجاد می‌‎کند، جلوه اتاق شما را لوکس و جذاب به نمایش می‎‌گذارد.

رنگ صورتی

رنگ صورتی از جمله رنگ‎‌های پرطرفدار بخصوص در بین خانم‌‎ها و دختران می‌‎باشد. اگر شما علاقه به خرید روتختی صورتی برای تخت خواب قهوه‌‎ای خود دارید، می‎‌توانیم بگوییم که اصلا درنگ نکنید. ترکیب این دو رنگ محشر می‎‌شود. رنگ صورتی، رنگ شاد و بشاشی است که با ترکیب شدن با رنگ قهوه‎‌ای محیط را دلبازتر می‌کند. در صورت علاقه، از این دو رنگ می‌توانید برای سرویس خواب نوزاد نیز استفاده کنید.

رنگ قهوه‌‎ای

در انتخاب روتختی قهوه‌‎ای برای تخت خواب قهوه‌‎ای، بهتر است که طیفی از رنگ قهوه‎‌ای را انتخاب کنید که یا روشن‌تر و یا تیره‌‎تر از رنگ قهوه‌‎ای تخت خواب باشد چرا که باعث زیبایی بیشتر آن می‌‎شود. استفاده از این رنگ برای اتاق خواب به دلیل به وجود آوردن محیطی تاریک، فضایی رمانتیک را رقم می‌‎زند. اگر اتاق خواب شما ابعاد و محیط بزرگی دارد این انتخاب برای شما بسیار مناسب است.

روتختی اتاق خواب

رنگ قرمز

یکی از المان‎‌های اصلی تشکیل دهنده رنگ قهوه‌‎ای، رنگ قرمز می‌‎باشد. ترکیب این دو رنگ قهوه‎‌ای و قرمز جلوه بسیار بسیار زیبایی را به اتاق خواب شما می‎‌بخشد. اگر به فضاهای رمانتیک برای اتاق خواب خود علاقه دارید، رنگ قرمز برای روتختی تخت قهوه‌‎ای، بهترین گزینه برای شما می‎‌باشد.

رنگ سفید

اگر برای تخت خواب قهوه‌‎ای خود به دنبال ترکیب بسیار شیک و متفاوتی هستید که نشان دهنده نظم، سادگی و پاکیزگی هم باشد، روتختی با رنگ سفید یک گزینه مناسب برای شما است. اگر طرفدار سبک‎‌های مینیمال و ساده هستید از روتختی سفید غافل نشوید.

رنگ کرم

رنگ کرم یک رنگ بسیار جذاب برای ترکیب با رنگ قهوه‌‎ای است. ترکیب این دو رنگ ظاهری خنثی و البته جلوه‎ بسیار زیبایی را به اتاق خواب شما می‌‎بخشد.

روتختی سفید تخت قهوه ای

تاثیر ست کردن رنگ روتختی با تخت قهوه‌‎ای

اگر شما بتوانید تک تک اجزای اتاق خواب خود را با یکدیگر ست کنید، می‌‎توانید به زیبایی هرچه بیشتر دکوراسیون منزل خود کمک کنید. کالای خواب و حتی سرویس خواب یک نفره و 2نفره، از جمله وسایلی هستند که علاوه بر ایجاد آرامش، آسایش و احساس راحتی در طول شبانه روز، بر زیبایی و جلوه دکوراسیون منزل شما نیز تاثیرگذار است. دانشمندان و محققان معتقدند که اتاق خواب یکی از مهم‎ترین مکان‎‌های زندگی هر فرد است. پس بنابراین اهمیت به اجزا و دکوراسیون اتاق خواب بر روی سلامتی نیز تاثیر گذار است.

امیدواریم که با بررسی مطالب و نکات گفته شده در قسمت بالا بهترین انتخاب را برای دکوراسیون اتاق خواب خود داشته باشید. شما می‌‎توانید همین حالا با ورود به صفحه خرید روتختی از روتختی‎‌های بسیار لوکس آن دیدن و یا برای خرید حضوری به شعب سراسری بالسا در تمام نقاط ایران مراجعه بفرمایید.

سوالات متداول

 1. استفاده از روتختی مسی برای تخت خواب قهوه‌‎ای مناسب است؟
  ترکیب رنگ مسی و قهوه‌‎ای ترکیب بسیار خوبی است اما بهتر است که از رنگ مسی در حد ایجاد سایه در اتاق خواب خود استفاده کنید. استفاده از ترکیب رنگ قهوه‌‎ای و مسی باعث می‎‌شود که فضای اتاق بزرگ‌‎تر بنظر برسد.
 2. بهتر است روتختی خود را با چه نوع پارچه‌‎ای انتخاب کنیم؟
  هر نوعی از الیاف و پارچه‌‎ها ویژگی‎‌های مخصوص به خود را دارند که شما بهتر است مطابق آن ویژگی‎‌ها روتختی خود را انتخاب کنید. جنس پارچه روتختی‌‎ها عبارتند از: پنبه، ابریشم، بامبو،پلی‎استر و کتان.

خودمونی بالسا

از آخرین ها ، اولین نفر مطلع شو

دیدگاهتان را بنویسید