تخت خواب کلاسیک

بنیان این سبک طراحی در واقع از زمان یونانیان و رومیان باستان شکل گرفته است و اغلب با اشیای گران قیمت طبقه اشرافی و پرده ها و پوشه های ابریشمی بسیار گرانبها تزیین می شد.

اگر شما مشتاق آوردن شکوه یک دربار پادشاهی به اتاق خواب خود هستید، تخت خواب های کلاسیک در این زمینه کمک زیادی به شما خواهند کرد. در این مقاله به خصوصیات اصلی طراحی کلاسیک در تخت خواب اشاره خواهیم کرد و انواع تخت های کلاسیک را نیز در محصولات بالساچوب بررسی می کنیم.

خصوصیات اصلی تخت خواب های کلاسیک

برای تشخیص یک تخت خواب کلاسیک در ابتدا به هدبورد یا در اصطلاح عامیانه تاج تخت دقت کنید، تخت های کلاسیک هدبورد بلند همراه با هنرهای دستی رو بدنه چوب دارند.

اگر بخواهیم این مثال را برای شما ملموس تر کنیم باید شما را به تماشای اکثر سرویس خواب های دو نفره بالسا دعوت کنیم، مدل های شایلین، گلوریا، کاترین، بنیتو و دانژه همگی در سبک کلاسیک طراحی و ساخته شده اند.

یکی دیگر از خصوصیات ظاهری تخت خواب های کلاسیک استفاده از چوب های درجه یک برای ساخت آن هاست، چوب های باکیفیتی چون راش که درجه استحکام بالایی دارد برای ساخت این سبک از تخت خواب بسیار مناسب است.

بالساچوب برای طراحی و ساخت تمامی سرویس خواب های کلاسیک خود از چوب سوپرراش استفاده می کند که کمترین گره و تاب خوردگی را در بافت خود دارد.

مدل های تخت خواب کلاسیک بالسا

خیلی ها پس از شنیدن صفت کلاسیک به اشتباه به یاد اشیای قدیمی و سبک طراحی قدیمی می افتند، درست است که خیلی از اشیای قدیمی و باارزش برچسب کلاسیک بودن را همراه خود دارند اما این دلیل نخواهد شد که سبک کلاسیک را یک سبک قدیمی در طراحی بدانیم.

در این جا پنج مدل تخت خواب کلاسیک تولید شده توسط بالساچوب را به شما معرفی می کنیم که بعضی از آن ها تنها به صورت دونفره طراحی و ساخته شده اند و برخی دیگر در سایز های مختلف و رده سنی گوناگون طراحی و تولید شده اند.

سرویس خواب دو نفره گلوریا محصولی از بالسا

گلوریا یکی از محصولات جذاب بالسا برای زوج های جوان بوده است، این تخت خواب کلاسیک و باشکوه در یک اتاق متوسط هم به خوبی خودنمایی خواهد کرد و رنگ سفید و جذاب گلوریا بیش از هرچیزی کیفیت طراحی و ساخت عالی این تخت خواب تمام کلاسیک را به رخ شما خواهد کشید.

تخت خواب و تمامی قطعات سرویس خواب دونفره گلوریا از چوب سوپر راش عالی با ترکیبی از MDF وارداتی ساخته شده اند و از نظر استحکام جزو محصولات درجه یک بازار به شما می روند.

طراحی هماهنگ و چشم نواز در تمامی قطعات سرویس خواب گلوریا و توجه ویژه به جزییات سبب شده تا این محصول تبدیل به یک مجموعه ی خواستنی برای مشتریان خوش سلیقه شود.

مدل شایلین یکی از جدیدترین اعضای خانواده تخت خواب های کلاسیک بالسا است که طراحی منحصر به فرد و جذاب آن در همین مدت کوتاه سبب شده تا محبوبیت ویژه ای در بین مشتریان بالساچوب پیدا کند.

توجه زیاد به جزییات در تمامی قطعات سرویس خواب شایلین کاملا قابل مشاهده است به طوری که جزییات طراحی و اجرا شده در پاتختی هم به دقت تخت خواب و سایر قطعات این سرویس خواب کلاسیک و زیبا است.

میز آرایش بزرگ، آینه قدی، دراور، پاف و پاتختی از قطعات قابل سفارش این محصول می باشند، برای مشاهده تمامی عکس های این محصول می توانید به صفحه سرویس خواب دونفره بالسا مدل شایلین مراجعه نمایید.

نمای باز و دیوار سرویس خواب دو نفره بالسا مدل دانژه

سبک کلاسیک در طول قدمت سه هزار ساله خود هرگز تبدیل به یک مد تکراری نشده است، نظم، تقارن و تعادل در کنار استفاده از متریال سنگین و گرانبها باعث شده تا تخت خواب کلاسیک دانژه بیشتر شبیه یک اثر هنری باشد.

استفاده از هنر اصیل ایرانی و تلفیق آن با سبک کلاسیک غربی یک مجموعه کم نظیر و دیدنی را خلق کرده است، هدبورد بلند و اشرافی همراه با یک لمسه دوزی ملایم در کنار منبت کاری اساتید ایرانی اصالت و تجمل را در یک نگاه در ذهن شما متبادر خواهد ساخت.

پیشنهاد می کنیم برای تماشای تصاویر بیشتر از این سرویس خواب صفحه محصول را مشاهده فرمایید.

سرویس خواب یک نفره بالسا مدل بنیتو

اگر به دنبال یک تخت خواب منحصر به فرد هستید که برای طراحی و ساخت آن از چندین هنر به صورت همزمان به شکلی که هیچ کدام بر دیگری غالب نباشد هستید مدل بنیتو یکی از انتخاب های شما خواهد بود.

به غیر از جذابیت ظاهری در چند طیف رنگی خاص چون بژ و سبز، کیفیت و ظرافت منبت کاری روی تخت و قطعات این سرویس خواب قطعا نظر شما را به خود جلب خواهد کرد.

تخت خواب کلاسیک مدل بنیتو به صورت یک نفره و دو نفره در چند رنگ قابل انتخاب در هنگام سفارش تولید می شود، قطعات این سرویس خواب نیز به احتمال زیاد تمامی نیازهای شما را در اتاق خوابتان رفع خواهد کرد.

سرویس خواب دو نفره بالسا مدل کاترین

مدل کاترین یکی از اصیل ترین محصولات بالسا است، کیفیت ساخت منحصر به فرد از چوب سوپرراش گرجستانی و تکمیل با پتینه رزگلد این تخت خواب کلاسیک را تبدیل به یک شاهکار هنری کرده است.

همچون دیگر محصولات بالساچوب توجه ویژه ای به جزییات ساخت این محصول شده است و استحکام آن در عین ظرافت مثال زدنی است.

تخت خواب کاترین جزو معدود مدل های بالساچوب است که در تمامی دسته بندی ها طراحی و تولید می شود، برای مشاهده تصاویر این محصول می توانید به صفحات معرفی سرویس خواب نوزاد کاترین، سرویس خواب یک نفره و سرویس خواب دو نفره کاترین مراجعه فرمایید.

تخت خواب کلاسیک برای چه فضاهایی مناسب است؟

بعضی از طراحان امروزی اعتقاد دارند که محدود سازی استفاده از سبک های مختلف در کنار هم کار درستی نیست اما اگر شما هم مثل ما به سبک مشخص و هویت اتاق خواب خود اهمیت فراوانی بدهید حتما برایتان مهم خواهد بود که تخت خواب کلاسیک خود را در چه فضایی قرار می دهید.

شاید از نظر خیلی ها استفاده از تخت خواب کلاسیک گلوریا در یک اتاق که به سبک اسکاندیناوی چیده شده است از نظر زیبایی اشکالی به وجود نیاورد که از نظر کلی ما نیز با این ایده موافقیم اما وقتی به جزییات ریز تختخواب دقت کنیم بدون شک تاکید مکرر طراحان سبک اسکاندیناوی به استفاده از لوازم با خطوط ساده و هندسه خطی ما را آزار خواهد داد.

پس تلاش خواهیم کرد یک تخت کلاسیک را در اتاقی قرار دهیم که اصول اولیه سبک کلاسیک در آن رعایت شده باشد، پرده های سنگین، استفاده از رنگ های گرم، روتختی و روبالشی تا حدودی لمسه دوزی شده برخی از خصوصیات اولیه یک اتاق خواب در سبک کلاسیک هستند.

روتختی، بالش و روبالشی برای تخت خواب کلاسیک

رنگ پارچه رو تختی، رو بالشی و ملحفه بستگی به بدنه سرویس خواب و سایر رنگ های استفاده شده در اتاق خواب دارد. برای تخت های مدرن در رنگ روشن برای روتختی و ملحفه معمولا از رنگ های خنثی استفاده بیشتری می کنند، محبوب ترین طیف رنگی نیز طوسی است که در چند سایه مختلف در کنار هم استفاده می شود.

اما برای تخت خواب کلاسیک این انتخاب ها متفاوت است، اگر تخت خواب به رنگ چوبی یا نسکافه ای دارید، استفاده از طیف رنگی طوسی می تواند کمک کننده باشد.

برای مثال همانطور که در تصاویر سرویس خواب گلوریا مشاهده فرمودید رنگ روتختی، روبالشی و ملحفه از طیف رنگی بسیار روشن انتخاب شده و با لمسه دوزی ها چشم نواز کرم یا طلایی رنگ ترکیبی ملایم و آرام بخش را به وجود آورده است.

 

تخت خواب کلاسیک دنیایی به مراتب بزرگتر از مواردی که در این مقاله با هم بررسی کردیم دارد، اما سعی کردیم در مطلبی نه چندان طولانی ارزشمند ترین اطلاعات را برای مطالعه شما عزیزان آماده کنیم.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش پایینی صفحه با ما به اشتراک بگذارید.