آشنایی با دکوراسیون به سبک روستیک

بالساچوب  »  بلاگمجله دکوراسیون   »   آشنایی با دکوراسیون به سبک روستیک

این روزها زندگی مدرن به قدری در سبک زندگی افراد تأثیر گذاشته که بسیاری از نوستالژی‌های قدیمی را عملاً محو کرده است. اما هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که به سبک‌های قدیمی و نوستالژی علاقه دارند. یکی از سبک‌های دکوراسیون که به گذشته اشاره دارد و می‌تواند آن را به نوعی پلی میان امروز و گذشته دانست، روستیک است. در این مطلب از بالسا قصد داریم تا شما را با سبک دکوراسیون روستیک آشنا کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

دکوراسیون سبک روستیک چیست؟

دکوراسیون به سبک روستیک چیست؟ شاید بسیاری هنگام شنیدن نام این نوع دکوراسیون با این سؤال مواجه شوند. کلمه روستیک (Rustic) در حقیقت ریشه‌ای لاتین دارد و معنی آن روستاست. شاید همین امر بتواند ذهن شما را برای آشنایی با این سبک آماده کند. باید بدانید که در سبک روستیک استفاده از وسایل طبیعی و مخصوصاً وسایل دست ساز طبیعی بسیار رایج است.

این سبک قدمتی در حدود 200 سال دارد و در اوایل قرن نوزدهم میلادی بود که در آمریکا رواج پیدا کرد. وسایل و مبلمان مورد استفاده در این سبک از مواد طبیعی ساخته می‌شوند و معمولاً سنگین و با دوام هستند. این وسایل که ساخت آن‌ها از طبیعت الهام گرفته شده است، یکی از کمبودهای زندگی امروزی است. به همین دلیل در چند سال گذشته، سبک روستیک دوباره مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است.

دکوراسیون سبک روستیک یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی است که با دوری از تجملات و با الهام گیری از طبیعت دکوراسیونی ساده اما جذاب را برای خانه‌ها به ارمغان آورده است. باید بدانید که سبک روستیک را می‌توان با توجه به سبک مینیمال نیز در خانه اجرا کرد. در حقیقت در سبک مینیمال بسیاری از لوازم غیر ضروری وجود ندارد و سبک روستیک نیز از این نکته به نفع خود برای افزایش سادگی و زیبایی استفاده می‌کند.

بیشتر بدانید : انواع سبک دکوراسیون داخلی

ویژگی‌های سبک روستیک چیست؟

    1. باید بدانید که مهم ترین ویژگی سبک روستیک، حفظ حالت طبیعی وسایل مورد استفاده در طراحی دکور خانه، اتاق خواب و سایر بخش‌های خانه است. بسیاری از لوازمی که در سبک روستیک استفاده می‌شوند از تنه درختان ساخته شده و چوب آن‌ها هنوز حالت طبیعی خود را حفظ کرده اند.
    2. دکوراسیون‌هایی که با سادگی بیشتری طراحی و چیده می‌شوند دیرتر افراد را خسته می‌کنند و جذابیت خود را برای مدت طولانی تری حفظ می‌کنند. این مورد را می‌توان دومین ویژگی مهم سبک روستیک دانست. خرید کتابخانه به این سبک می‌تواند زیبایی بیشتر به اتاق خواب شما ببخشد.
    3. ویژگی سوم این سبک، رنگ‌های مورد استفاده در آن است. همان‌طور که گفتیم این سبک از طبیعت الهام گرفته است و به همین دلیل رنگ‌هایی که در این نوع دکوراسیون مشاهده می‌کنید، همان رنگ‌هایی هستند که در طبیعت وجود دارند. معمولاً مهم ترین و اصلی ترین رنگ‌های مورد استفاده در سبک روستیک، طیف‌های متفاوت رنگ قهوه‌ای، سبز، خاکستری و طلایی است.

دکوراسیون به سبک روستیک مدرن چیست؟

این روزها نوع دیگری از سبک روستیک مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته و آن هم دکوراسیون روستیک مدرن است. دکوراسیون روستیک مدرن را باید سبکی الهام گرفته شده از سبک روستیک دانست که با سبک امروزی زندگی و برخی تکنولوژی‌ها تلفیق پیدا کرده است. در این سبک وسایل به سبک قدیمی اما با ایجاد تغییراتی ساخته می‌شوند تا در عین زیبایی و سادگی، کارایی و کیفیت بسیار بالایی داشته باشند. همین امر باعث شده تا اتاق خواب به سبک روستیک بسیار مورد توجه افراد مختلف قرار گیرد. همچنین سرویس خواب نوجوان و سرویس خواب کودک نیز از جمله مواردی است که می‌توان آن را با توجه به سبک روستیک تهیه کرد.

بیشتر بدانید : سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

چه مکان‌هایی را می‌توان با استفاده از سبک روستیک ساخت؟

باید بدانید که هیچ محدودیتی در خصوص استفاده از سبک روستیک وجود ندارد اما معمولاً از این سبک برای ویلاها، کلبه‌ها و خانه‌های خارج از شهر استفاده می‌کنند. همچنین می‌توان تنها بخشی از خانه مانند اتاق خواب یا نشینمن را با توجه به این سبک ساخت تا فضایی برای آرامش و راحتی بیشتر برای خود داشته باشید. این فضا به دلیل این که با استفاده از عناصر طبیعی ساخته شده می‌تواند در زندگی شلوغ، پرمشغله و پر استرس امروزی ساعات آرامش بخشی را برای افراد خانه فراهم آورد.

کلام پایانی …
سبک روستیک، سبکی از طراحی است که در آن به نوستالژی‌های زندگی روستایی و طبیعت اشاره بسیاری شده است. این سبک با استفاده از وسایل دست ساز و با استفاده از ماده‌ها و رنگ‌هایی که در طبیعت دیده می‌شوند، ساخته می‌شود.
باید بدانید که تمام عناصر موجود در سبک روستیک به دلیل متفاوتی وجود دارند و حضور آن‌ها در کنار هم می‌تواند آرامش و زیبایی بیشتری را به همراه داشته باشد. همان‌طور که گفتیم، سبک روستیک را باید سبکی مینیمال دانست که بسیاری از وسایل غیر ضروری در آن وجود ندارد.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند