10 ایده عالی برای اتاق خواب دخترانه

برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شما می بایست نکات بسیاری را در نظر بگیرید، همانطور که در مقاله های پیشین تاکید کردیم دختران خصوصا در سنین نوجوانی و جوانی به دنبال تبدیل کردن اتاق خواب خود به چیزی بیشتر از یک اتاق خواب دخترانه هستند، آن ها تلاش می کنند یک آپارتمان کوچک با امکانات زندگی طولانی مدت روزانه داشته باشند.

اتاق خواب یا مینی آپارتمان؛ مساله این است !

اینکه برای دکوراسیون اتاق خواب دختر خود چه وسایلی را تهیه می کنید بسیار مهم است اما نکته ای که بیش از پیش باید به آن توجه شود میزان کاربردی بودن این وسایل در کنار هم است.

به طور مثال خرید پیانو و قرار دادن آن در اتاق زمانی قابل توجیه است که دختر نوجوان یا جوان شما به طور مداوم در حال یادگیری و تمرین باشد، در غیر این صورت یک وسیله جاگیر و اضافه در اتاق خواهد بود.

پس دقت کنید که وسایل به انتخاب صاحب اتاق خریداری شود نه سلیقه ی پدر و مادر، شاید از نظر شما یک تابلوی پتینه کاری شده وسیله مناسبی برای تزیین اتاق خواب دخترانه نباشد، اما اجازه دهید خودشان تصمیم بگیرند که با چه لوازمی به اتاق شخصی شان هویت ببخشند.

اتاق خواب دخترانه

استفاده از طیف های رنگی شاد برای اتاق خواب دخترانه

شاید خیلی ها به شما بگویند که آبی یک رنگ پسرانه یا نماد اتاق مردانه است، این موضوع به هیچ وجه درست نیست، رنگ ها در انحصار هیچ شخص و جنسیتی نیستند.

هر رنگ به تنهایی مفهومی را منتقل می کند و زمانی که در کنار رنگ های دیگر قرار بگیرد ممکن است مفهومی متفاوت را انتقال دهد.

بخش زیادی از سایه های طیف آبی به عنوان رنگ های تسکین دهنده و آرام بخش شناخته می شوند، از این رو برای هر اتاق خوابی بسیار مناسب است، خصوصا در سنین نوجوانی و جوانی که ممکن است تحمل بحران های شخصیتی و عاطفی به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شود.

استفاده از رنگ های با طول موج بالا نیز توصیه می شود، همانطور که در روانشناسی رنگ ها برای اتاق خواب اشاره کردیم رنگ های چون قرمز، نارنجی و صورتی منتقل کننده شادابی و هیجان با ضرایب مختلف هستند که می تواند در کنار رنگ های خنثی چون بژ، کرم، دودی و … در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مورد استفاده قرار گیرد.

رنگ سبز هم که نیاز به توضیح اضافی ندارد، القای حس رویش و ارتباط مستقیم با بهار و طبیعت می تواند فضایی آرام در اتاق دخترانه فراهم کند.

برای بررسی دقیق تر در مورد رنگ های مختلف پیشنهاد می کنیم مطلب روانشناسی رنگ های برای اتاق خواب را مطالعه فرمایید.

اتاق خواب دنج نوجوان

دیوار های پوشیده شده با کاغذ دیواری

اینکه استفاده از کاغذ دیواری خوب است یا نه را به سلیقه ی شما مرتبط می دانیم، اما استفاده از کاغذ دیواری های ملایم با طرح های مفهومی همواره مورد علاقه نوجوانان دختر بوده است.

اگه فضای اتاق کوچک یا متوسط است اختصاص یکی از دیوار ها به کاغذ دیواری مفهومی با طرح گل یا پترن با ترکیب رنگ پایه در سه دیوار دیگر می تواند جالب باشد.

مثل همیشه باید تاکید کنیم که فراموش نکنید استفاده بیش از اندازه از کاغذ دیواری می تواند بالانس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شما را با مشکلات جدی روبرو کند.

استفاده از قاب های کوچک دیواری

یکی از محبوب ترین و شاید ارزان ترین ایده ها برای تزئین اتاق خواب دخترانه استفاده از قاب های ساده سفید و مشکی روی دیوار باشد که می تواند با عکس های شخصی یا خانوادگی اختصاص داده شود.

اگر دیواری به رنگ زیتونی یا خاکی داشته باشید و استفاده از قاب عکس های ساده و سفید ترکیب بسیار جذابی را خواهد ساخت.

استفاده از حروف فارسی و انگلیسی

یکی از ایده هایی که در چند سال اخیر خیلی مورد استفاده قرار گرفته اما در اکثر مواقع به درستی اجرا نشده اند استفاده از حروف بزرگ فارسی و انگلیسی روی دیوار اتاق خواب است.

استفاده از حروف فارسی به دلیل لزوم چسبیدن اکثر آن ها کمتر مورد استقبال قرار می گیرد اما حروف انگلیسی به دلیل عدم نیاز به نزدیکی و قابلیت نصب به صورت عمودی و افقی بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اند.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این حروف به شکل های مختلف می توانند روی دیوار نصب شوند، حالا این دیوار پشت هدبورد تخت باشد یا کنار تخت به فضای اتاق شما بستگی دارد.

نصب تاب صندلی، اتاق دخترانه شما را خاص تر می کند

قبل از هر صحبتی تاکید کنیم که نصب تاب صندلی ها نیاز به تخصص بسیار زیادی دارد، یراق اتصال به سقف و حتی جنس صندلی جزو مواردی هستند که نیاز است با حساسیت نسبت به انتخاب آن ها اقدام کنید.

اگر اتاق بزرگی دارید و این ایده را به درستی اجرا کنید به شما قول می دهیم که نظر هر مهمانی را به خود جلب خواهد کرد.

استفاده از پاستل یا قطعات آجر تزیینی روی کنج دیوار ها

این ایده هم جزو آن دست از ایده هایی است که برای اجرا نیاز به وسواس بسیاری دارد و اگر در طرح درست و مکان درست اجرا نشود می تواند به جای افزودن زیبایی به دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شما آن را زشت کند.

اگر از موکت های سه بعدی و پرز دار استفاده می کنید، اجرای این ایده می تواند به فانتزی تر شدن فضا کمک کند.

اتاق خواب دنج

یک اتاق خواب دخترانه و هنری

اگر دختر نوجوان یا جوان شما به هنر های تجسمی علاقمند باشد احتمالن یکی از رنگ های خنثی و نزدیک به خاکستری را برای رنگ زمینه دیواره های اتاقش انتخاب خواهد کرد که در این صورت نصب دو یا سه تابلوی نقاشی مینیمال می تواند به شخصیت هنری اتاق کمک کند.

اگر در مورد سبک مینیمال اطلاعات چندانی ندارید، می توانید مقاله مینیمالیسم چیست و مینیمالیست کیست را در بلاگ بالسا بخوانید.

سرویس خواب نوجوان بالسا مدل لنی

استفاده از سرویس خواب دخترانه

شاید یکی از راهکار هایی که باید زودتر به آن اشاره می کردیم استفاده از سرویس خواب های دخترانه بالساچوب است، طراحان ما برای نمایش محصولات فضاهایی را برای شما شبیه سازی خواهند کرد که با استفاده از آن الگو می توانید دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خود را چیدمان کنید.

هنر طراحی با چوب روی دیوار

شاید این ایده کمی گران باشد چون برای استفاده از چوب روی دیوار بهتر است از بهترین انواع چوب موجود در بازار استفاده نمایید، ما در بلاگ بالسا مقاله های گوناگونی برای معرفی انواع چوب تالیف کرده ایم که ممکن است مطالعه آن ها برای شما مفید باشد.

دیوارکوبی با چوب یکی از هنر های قدیمی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب است اما تغییر سبک در طی دهه های مختلف و پیدایش ایده های جدید آن را کمی به حاشیه برده است، اما همچنان در بین دوستداران فضاهای گرم یکی از اولین انتخاب ها استفاده از چوب در طراحی داخلی اتاق خواب است.

استفاده از سبک های کلاسیک

سبک کلاسیک در تمامی طول تاریخ از زمان پیدایش جزو محبوب ترین سبک ها بوده، هست و احتمالا خواهد بود. خطوط منظم و شکوه مثال زدنی این سبک آن را به یکی از انتخاب های همیشگی تبدیل کرده است.

برای داشتن یک اتاق خواب دخترانه با سبک کلاسیک در ابتدا نیاز به یک سرویس خواب کامل خواهید داشت، سرویس خواب های کلاسیک برای اتاق های متوسط و بزرگ مناسب تر هستند و با استفاده از قطعاتی چون میز آرایش، شزلون، کتابخانه و میز کار می توانید قدرت کلاسیک را در اتاقتان حس کنید.

محدوده مطالعه و کار

برای سنین نوجوان میز تحریر یا کامپیوتر برای مطالعه و انجام تکالیف بسیار ضروری به نظر می رسد، اما هرچه سن بالاتر برود نیاز به یک محدوده مشخص برای انجام کار و مطالعه به صورت زمان بندی شده بیشتر حس خواهد شد.

اگر سرویس خواب کاملی دارید که میز کار یا میز تحریر تا حدود زیادی نیاز های شما را برطرف خواهد کرد، اما اگر فضای کافی برای خریدن یک سرویس خواب کامل و استفاده از همه قطعات آن را ندارید با یک شلف دیواری ساده با عمق 40 تا 50 سانتیمتر و یک صندلی می توانید این محدوده مطالعه و کار را برای خود بسازید.

مثل همیشه منتظر دریافت دیدگاه ارزشمند شما در بخش نظرات در قسمت پایینی همین صفحه هستیم.