بهترین روش مرتب کردن کمد لباس کدام است؟

بالساچوب  »  بلاگراهنمای خرید و دانستنی‌ها   »   بهترین روش مرتب کردن کمد لباس کدام است؟

کمد لباس را باید یکی از لوازمی دانست که هر فردی به آن نیاز دارد. افراد از کمد لباس برای نگهداری لباس‌ها به صورت مرتب و منظم استفاده می‌کنند. اما در برخی مواقع هر کاری هم کرده باشند در نهایت کمد لباس آن‌ها نامرتب است.
این افراد باید نکاتی ساده را رعایت کنند تا بتوانند کمدی منظم داشته باشند. کمد مرتب باعث می‌شود که بتوانند به لباس‌های مورد نیاز خود به راحتی دسترسی داشته باشند. در این مطلب از بالسا قصد داریم نکاتی در خصوص مرتب کردن کمد لباس بیان کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

چگونه کمد لباس را مرتب کنیم؟

مرتب کردن کمد لباس آن‌قدرها که فکر می‌کنید پیچیده و عجیب نیست. برای این کار باید به چند نکته توجه داشت. این نکات عبارتند از :

جدا کردن لباس‌های متفاوت

بهتر است در کمد خود بخش‌های متفاوتی برای لباس‌های متفاوت داشته باشید. این کار باعث می‌شود تا زمانی که به هر کدام از آن‌ها نیاز داشتید، بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم که لباس‌ها را به دسته‌های زیر تقسیم و در کمد قرار دهید.

1- شلوارها : شلوارها را بهتر است با توجه به جنس و رنگ در کنار هم قرار دهید. یکی از کارهایی که می‌تواند در مرتب کردن قسمت شلوارها به شما کمک کند، تا یا آویزان کردن مناسب آن‌هاست. توجه داشته باشید که روش تا کردن شلوارهای جین و پارچه‌ای با یکدیگر متفاوت است و باید هر کدام را به شکلی متفاوت تا کنید.
2- پیراهن‌ها : مرتب کردن پیراهن‌ها به شکلی که به راحتی بتوانید انواع پیراهن‌های خود را مشاهده و مورد مناسب را انتخاب کنید یکی از کارهایی است که علاوه بر مرتب ماندن کمد لباس در تصمیم‌ گیری مناسب برای انتخاب پیراهن نیز نقش دارد. در صورتی که قصد دارید پیراهن‌ها را آویزان کنید حتماً از گیره لباس مناسب استفاده کنید.

3- تیشرت‌ها : تیشرت‌ها یکی دیگر از بخش‌هایی است که باید در داخل کمد لباس یا دراور فضایی مخصوص به خود داشته باشند. تیشرت‌ها را نیز مانند پیراهن‌ها به خوبی تا کنید تا چروک نشوند و آن‌ها را به گونه‌ای بچینید که بتوانید تمام آن‌ها را مشاهده کنید. همان طور که گفتیم این کار علاوه بر مرتب ماندن لباس‌ها در انتخاب بهتر آن‌ها نیز نقش دارد.
4- اکسسوری‌ها : همه ما از اکسسوری‌های متفاوتی مانند دستبند، گردنبند، ساعت، کراوات و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌کنیم. اما عدم توجه مناسب به این اکسسوری‌ها هم از عمر آن‌ها می‌کاهد و همچنین باعث می‌شود تا در زمان نیاز نتوانیم آن‌ها را به راحتی پیدا کنیم. به همین دلیل بهتر است در کمد لباس بخش‌هایی مجزا برای هر کدام از این اکسسوری‌ها و اکسسوری‌های دیگری که از آن استفاده می‌کنید داشته باشید.

5- روسری‌ها و شال‌ها : چیدمان روسری در کمد برای خانم‌ها بسیار مهم است. هیچ کدام از بانوان دوست ندارند که روسری یا شال مورد نظر خود را پیدا نکنند یا آن را به صورت چروک سر کنند. به همین دلیل باید شال و روسری را به درستی تا کرد و به گونه‌ای در کمد لباس قرار داد که بتوان تمام آن‌ها را مشاهده کرد.

طبقه بندی کمد با وسایل ساده

یکی از روش‌هایی که برای مرتب کردن کمد لباس کوچک یا بزرگ می‌توانید از آن بهره‌مند شوید، استفاده از برخی وسایل ساده برای این کار است. به عنوان مثال می‌توانید از چند کارتن مقوایی مناسب برای قرار دادن انگشترها در آن استفاده کنید. همچنین با یک چوب ساده و تمیز می‌توانید کشوی خود را به دو قسمت تقسیم کنید. وسایلی که به آن‌ها اشاره کردیم و بسیاری وسایل دیگر که در دسترس همه است و می‌توانید از آن‌ها با توجه به نیاز و خلاقیت خود استفاده کنید، باعث می‌شود تا کمد شما مرتب و منظم‌تر از گذشته باشد.

تزیین کمد لباس

تزیین کمد لباس عروس و داماد یکی از مواردی است که تازه عروسان توجه بسیاری به آن دارند. باید این کار را با توجه به اندازه و شکل کمد، رنگ کمد، رنگ اتاق و سایر لوازم موجود در آن انجام دهید. اگر کمدی عادی دارید، می‌توانید روی آن قاب عکس، آینه، عطر و ادکلن و چند وسیله جذاب دیگر قرار دهید. کمدهای دیواری هم نیاز به تزیین خاصی ندارند و تنها لازم است که درون آن بسیار مرتب و منظم باشد.

کلام پایانی …
مرتب کردن کمد لباس کاری سخت و پیچیده نیست و تنها نیاز است که به برخی نکات توجه کنید. طبقه‌بندی و قسمت بندی مناسب کمد به همراه در کنار هم قرار دادن لباس‌های مشابه از مهم‌ترین روش‌هایی است که برای مرتب کمد لباس می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. همچنین با اشیا ساده‌ای مانند کارتن‌های مقوایی و چوب‌های تمیز، می‌توانید بخش‌های بیشتری در کمد خود ایجاد کرده تا لباس‌های بیشتری در آن‌ها قرار دهید.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند