بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

بالساچوب  »  بلاگراهنمای خرید و دانستنی‌هامجله سلامتی   »   بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

زندگی شهرنشینی و شیوه‌های خاص آن طی سال‌ها تاثیر زیادی روی بدن انسان‌ داشته و تغییرات و مشکلاتی در سیستم و عملکرد آن به‌وجود آورده است. یکی از این موارد کاهش تحرک و افزایش وزن است که با بروز مواردی نظیر دیسک کمر و عوارض آن همراه شده است.

دیسک کمر چیست؟

ساختار مهره‌های ستون فقرات که طناب نخاعی و سلسله اعصاب از درون آن می‌گذرد، از ابتدای گردن در پشت سر تا انتهای کمر در بخش دنبالچه ادامه دارد. در این مسیر فضای بین مهره‌ها با نوعی تشکچه ظریف غضروفی محافظت می‌شود که در اصطلاح پزشکی دیسک نامیده می‌شود.
گاهی به‌دلایل مختلف از اضافه وزن تا وارد آمدن فشارهای زیاد و انجام حرکات نامناسب، بیماری‌های زمینه‌ای، انجام حرکات ورزشی شدید و حساب نشده و … این دیسک‌های بین مهره‌ای آسیب دیده یا پاره می‌شوند. در این حالت اعصاب درون ستون مهره تحت فشار قرار گرفته و دردهای شدیدی در ناحیه دیسک آسیب دیده به‌وجود می‌آید.

تشک طبی و پیشگیری از بروز دیسک کمر

یکی از راه‌های عملی برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات دیسک کمر، استفاده از تشک طبی متناسب است. برای کسانی که به دیسک کمر مبتلا هستند نیز، ویژگی‌های مدیکال به‌کار رفته در این محصولات طبی مانع از بروز درد شده و فشار را از ناحیه آسیب دیده کاهش می‌دهد.
تشک مموری فوم یکی از تشک‌های طبی موجود در بازار است که امروز محبوبیت خاصی در میان مردم پیدا نموده است. مموری فوم یا فوم هوشمند که به اسفنج حافظه‌دار نیز معروف است، دارای خاصیت انعطاف مناسب همراه با برگشت‌پذیری سریع به حالت اولیه است. این نوع اسفنج هم‌چنین خواص تطبیق با محیط اطراف را داشته و مانع از وارد آمدن کمترین فشار به کمر و ستون مهره هنگام خواب یا استراحت‌های طولانی می‌شود.
در بخش بعدی به این موضوع و روش انتخاب بهترین تشک طبی برای دیسک کمر و کمردرد می‌پردازیم.

بهترین تشک برای کمردرد: سفت یا نرم؟

انتخاب تشک مناسب کمردرد به‌عنوان بزرگترین و موثرترین بخش از بستر نقش مهمی در سلامتی افراد دارد. هیچ چیز مثل یک خواب عمیق و راحت نمی‌تواند قوای بدنی را تمدید کرده و خستگی و گرفتگی عضلات بدن را که در اثر ساعات طولانی کار و مشغله به‌وجود آمده رفع کند.
رسیدن به حالت ریلکس و رها شدن ماهیچه‌های بدن در حالت خواب کامل نیازمند تخت خواب مناسب و کاملی است. اما باید پرسید از نظر درجه سفتی و نرمی، برای کمر درد چه تشکی مناسب است؟
در این مورد اختلاف نظر زیادی وجود دارد و تا حدی نیز به عادت‌های خواب افراد بستگی دارد. مانند سایر فاکتورها، در این مورد نیز سلیقه‌ها متفاوت بوده و بر انتخاب درجه سفتی و نرمی تشک موثر است.
اما زمانی که نوبت به انتخاب بهترین تشک طبی برای دیسک کمر و پیشگیری از کمردرد می‌رسد، موضوع جدی‌تر شده و نیاز به بررسی بیشتری پیدا می‌کند.
بسته به نوع کمردرد و مشکلات دیسک کمر، پزشکان و متخصصین ارتوپدی درجات مختلفی از سفتی تشک را توصیه می‌کنند. اما در بسیاری موارد بر خلاف انتظار و تصور عموم، تشک بسیار نرم گزینه مناسبی برای این مشکلات نخواهد بود.
پیشنهاد ویژه و طبی ما برای شما تهیه و کاربرد بهترین تشک طبی برای دیسک کمر پیش از بروز علائم دیسک کمر و کمردرد است. بدون شک سرمایه‌گذاری بر روی سلامتی، ارزشمندترین موردی است که می‌تواند در انتخاب و خرید تشک طبی مورد توجه قرار گیرد.

کلام پایانی …
اگر از آن دسته افرادی هستید که به سلامتی عضلات و مفاصل بدن به‌ویژه در ناحیه حساس کمر اهمیت می‌دهید، انتخاب و خرید تشک مخصوص دیسک کمر گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. به‌ویژه آنکه ساعات طولانی خواب و استراحت در صورت وجود نمونه‌ مناسب و ایده‌آل تشک که از مزیت‌های مدیکال و طراحی و درجه سفتی مناسب هم برخوردار باشد، بسیار ارزشمند است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با متخصصین ارتوپدی مشاوره نمایید.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند