سرویس خواب شامل چه چیزهایی است؟ + لیست کامل با کاربرد آن

بالساچوب  »  بلاگراهنمای خرید و دانستنی‌ها   »   سرویس خواب شامل چه چیزهایی است؟ + لیست کامل با کاربرد آن

سرویس خواب جزء مهم ترین وسایل اتاق است. بنابراین باید با دقت زیادی انتخاب شود. سرویس خواب‌ها در انواع مختلفی تولید و وارد بازار می‌شوند، به گونه‌ای که با سلایق و گروه سنی‌های مختلف همخوانی داشته باشد. برای مثال سرویس خواب‌هایی برای نوجوانان یا کودکان طراحی می‌شوند که مطابق سلیقه آنهاست. در ارتباط با سرویس خواب همیشه پرسش‌هایی وجود دارد که برای خریداران مجهول است.

برای مثال «سرویس خواب شامل چه مواردی است؟»، «سرویس خواب نوزاد شامل چه چیزهایی است؟»، «سرویس چوب عروس شامل چیست؟» ما در این مقاله قصد داریم به تمام این سؤال‌ها پاسخ دهیم. اگر قصد دارید اطلاعات کاملی در ارتباط با انواع سرویس خواب داشته باشید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

سرویس چوب کامل اتاق خواب شامل چه چیزهایی است؟

یکی از پرسش‌های معمول در ارتباط با خرید سرویس خواب آن است که سرویس خواب شامل چه چیزهایی است؟ سرویس خواب به طور کلی از 6 جزء تشکیل شده است.

 • تخت خواب
 • پاتختی
 • کمد
 • پاف
 • میز آرایش
 • دراور لباس
 • آینه
 • میز تحریر یا میز کامپیوتر
 • کتابخانه
 • و …

پس یک سرویس خواب کامل شامل این 6 مورد است. اما بنا بر سلیقه مشتریان و البته مشکل نداشتن فضای کافی اغلب سرویس خواب‌ها برخی از این موارد را ندارند. برای مثال خیلی اوقات مشتریان تمایلی به خرید پاف یا کمد ندارند. به بیان دیگر می‌توان گفت سه جزء اصلی سرویس خواب شامل تخت خواب، میز آرایش و پاتختی یا دراور است.

سرویس چوب عروس شامل چیست؟

سرویس چوب عروس یکی از مهم ترین خریدهایی است که عروس و داماد انجام می‌دهند. این سرویس شامل موارد زیادی در خانه شده که در بخش‌های منزل نیز دیده می‌شود. برای مثال سرویس چوبی حال و پذیرایی و سرویس چوبی اتاق خواب عروس نیز شامل این موارد است. توجه داشته باشید که سرویس چوب عروس وسایل زیادی را در بر می‌گیرد و همه این وسایل در کنار هم فضای زیبایی را ایجاد می‌کنند. در ادامه لیستی از سرویس چوب عروس را برای شما عزیزان قرار دادیم.

 • تخت خواب
 • میز آرایش یا همان میز توالت
 • پاتختی
 • کنسول یا دراور
 • آینه قدی

اهمیت هر یک از اجزای سرویس خواب چیست؟

تا اینجا با اجزای سرویس خواب و سرویس چوبی عروس آشنا شدید. هر یک از وسایلی که سرویس تخت خواب خواب را تشکیل می‌دهند دارای کارکرد خاصی بوده و همه آنها در کنار یکدیگر یک اتاق کامل را تشکیل می‌دهند. برای مثال شما می‌توانید یک اتاق خواب را بدون آینه یا میز آرایش تصور کنید؟
معمولاً همه وسایل در کنار هم باعث می‌شوند که اتاق رنگ و بوی تازه بگیرد و نسبت به سبکی که برای سرویس خواب انتخاب شده، فضایی جدید را ایجاد کند. همچنین ست بودن همه وسایل با یکدیگر باعث می‌شود اتاق یکدست و زیبا باشد. یکی از مهم ترین بخش‌های سرویس خواب پاتختی است. در ادامه به پرسش «پاتختی سرویس خواب چیست؟» پاسخ می‌دهیم.

پاتختی سرویس خواب چیست؟

پاتختی یکی از مهم ترین بخش‌های سرویس خواب است. پاتختی می‌تواند در ابعاد مختلف تولید و وارد بازار شود. به طور کلی باید بدانید که برای تخت‌های یک نفره یک پاتختی و برای تخت خواب‌های دو نفره، دو پاتختی ارائه می‌شود.
پاتختی را همانطور که از نام آن مشخص است کنار تخت گذاشته و وسایلی مانند کتاب، چراغ خواب و لیوان آب را روی آن قرار می‌دهند. پاتختی همچنین کشو دارد. افراد معمولاً وسایلی را که نیاز دارند جلوی دست بگذارند، درون کشوهای پاتختی قرار می‌دهند.

تخت خواب

تخت خواب بدون شک مهم ترین جزء سرویس خواب است. تخت خواب‌ها انواع مختلفی دارند و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ارائه می‌شوند. برای مثال برخی از تخت‌ها دارای جک هستند. برخی دیگر دارای کشو بوده و برخی نیز دارای تاج تخت یا بدون تاج هستند.
همه این‌ها جزء مواردی است که به سلیقه خریدار مرتبط است. برای مثال تخت‌های تاج دار که خیلی شیک و رسمی هستند، فضای زیادی را از اتاق اشغال می‌کنند. بنابراین در صورتی که فضای کافی برای این نوع تخت وجود نداشته باشد، افراد بهتر است که از تخت‌های دو نفره کوچک تر و ساده تر استفاده کنند.

میز آرایشی و آینه

میز آرایش یا میز توالت یکی دیگر از اجزای مهم سرویس خواب و اتاق است. میز آرایش در طرح‌های گوناگونی وجود دارد و معمولاً همراه آینه است. برخی از میز آرایش‌ها کشو نیز دارند. میزهای کشودار باعث می‌شوند تا فرد فضای بیشتری برای وسایل و لباس‌های خود در اختیار داشته باشند.
آینه نیز یکی دیگر از اجزای سرویس خواب است که البته خرید آن همراه با باقی وسایل ضروری نیست. نکته آخر در ارتباط با میز آرایش و آینه آن است که بهتر است این دو به یکدیگر پیچ شوند.

انواع پاف و صندلی

یکی دیگر از وسایلی که همراه با سرویس خواب ارائه می‌شود پاف و صندلی است. معمولاً از این صندلی برای جلوی میز آرایش استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که در یک سرویس خواب معمولاً یا صندلی یا پاف ارائه می‌شود.

کلام پایانی …
همانطور که خواندید سرویس خواب دارای 6 جزء، تخت خواب، پاتختی، کمد، میز آرایش، آینه، صندلی یا پاف است که افراد می‌توانند برخی از موارد غیر ضروری مانند کمد را تهیه نکنند. سرویس خواب متناسب با نوع و موارد اولیه استفاده برای تولید آن دارای قیمت‌های مختلفی است. اگر قصد خرید یک سرویس خواب زیبا را دارید حتماً پیش از خرید، اطلاعات لازم را در ارتباط با جنس و قیمت سرویس خواب به دست آورید.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند