کاربرد پاف چیست؟

بالساچوب  »  بلاگراهنمای خرید و دانستنی‌ها   »   کاربرد پاف چیست؟

پاف یک وسیله کاربردی و تزئینی است که از چوب یا فلز، پارچه و اَبر تشکیل شده است. اصولا دو نوع پاف با عنوان پاف مبلمان و پاف سرویس خواب وجود دارد و هر دو مانند یک اثر هنری می‌توانند زیبایی خاصی به محیط اطراف شما بدهند.

اگر از یک طراح دکوراسیون داخلی بپرسید که کاربرد پاف چیست؟ مطمئنا از بعد دیدگاه هنری خود آن را وسیله‌ای برای افزایش جذابیت فضای خانه یا اتاق خواب تلقی می‌کند. درحالی‌که اغلب فروشندگان پاف را به‌عنوان ابزار کاربردی برای استراحت کوتاه یا قرار دادن وسایل اضافی محسوب می‌کنند. در ادامه به جزئیات بیشتری از انواع پاف اشاره خواهیم کرد تا بتوانید با آگاهی کامل برای خرید آن اقدام کنید.

پاف تخت خواب چیست؟

پاف سرویس خواب در ظاهر یک صندلی یا مبل کشیده بدون پشتی است که اصولا در انتهای تخت خواب قرار می‌گیرد. البته در مدل‌های قدیمی سرویس تخت خواب دو نفره، پافت یک پشتی کوچک چوبی نیز داشت.

برحسب نوع طراحی پاف می‌توان از آن به‌عنوان مبل تک برای نشستن در اتاق خواب یا در قالب گنجه برای نگهداری از وسیله‌های اضافی مانند روتختی استفاده کرد. به‌همین‌دلیل، براساس نوع هدف خود حتما پیش از خرید سرویس خواب به کارایی پاف آن دقت کنید.
در حال حاضر انواع پاف سرویس خواب وجود دارد که می‌توانید برحسب سلیقه از یکی از آن‌ها برای تکمیل دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید. مواردی چون:

  • پاف ساده یا دارای باکس: اگر اتاق خواب بزرگی دارید و صرفا زیبایی پاف برای شما اهمیت دارد، خرید یک پاف ساده با ساختار چوبی، فلزی یا همراه با روکش پارچه‌ای هیچ ایرادی ندارد. اما اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید و اصرار بر وجود پاف زیر تخت خواب خود دارید، بهتر است یک پاف باکس‌دار خریداری کنید که حداقل بتوانید وسیله درون آن قرار دهید.
  • پاف چوبی یا فلزی: اگر تخت خواب شما چوبی است، مطمئنا خرید یک پاف چوبی با روکش چرم یا پارچه فکر بهتری است. تخت‌های فلزی ویژگی‌های ظاهری خاص خود را دارند و معمولا پاف آن‌ها طراحی ظریف و ساده‌ای دارد. اخیرا باب شده است که برای سرویس خواب تک نفره از پاف‌های فلزی یا چوبی کوچک استفاده می‌شود.

بنابراین می‌توان گفت که پاف بیشتر یک وسیله تزئینی و در عین حال پرکاربرد برای فضای اتاق خواب است. پیشنهاد می‌کنیم پیش از چیدمان اتاق خواب عروس، در مورد ویژگی‌های پاف متناسب با سایر وسایل اتاق با یک طراح داخلی حرفه‌ای مشورت کنید.

کاربرد پاف در دکوراسیون

اگر علاوه‌بر پاف تخت خواب به فکر تهیه پاف مبلمان نیز هستید، بهتر است بدانید که چندین نوع پاف برای افزودن زیبایی بیشتر به دکوراسیون منزل شما وجود دارد. مواردی چون:

پاف گرد

این نوع پاف در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی وجود دارد و علاوه‌بر صندلی گاهی از آن به‌عنوان زیرپایی یا میز نیز استفاده می‌شود. ممکن است از حصیر، پارچه یا چرم برای روکش آن استفاده شود.

پاف پایه‌دار

از این نوع پاف می‌توانید به‌عنوان زیرپایی هنگام استراحت روی مبلمان، میز جانبی برای پذیرایی از مهمانان یا صندوقچه برای چینش وسایل اتاق پذیرایی استفاده کنید. امروزه اغلب مبلمان‌های نئوکلاسیک، این نوع پاف را دارند.

سخن آخر
در این مطلب سعی کردیم با ارائه نکات زیادی، شما را به پاسخ پرسش کاربرد پاف چیست؟ نزدیک کنیم. چراکه سال‌های زیادی است که به منازل ما ایرانیان راه پیدا کرده است. از طرفی، زیبای و کارایی خاصی دارد و نمی‌توان وجود آن را در دکوراسیون منزل به‌خصوص اتاق خواب نادیده گرفت.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند