بالش طبی برای آرتروز گردن، راه‌حلی مناسب و مطمئن

بالساچوب  »  بلاگمجله سلامتی   »   بالش طبی برای آرتروز گردن، راه‌حلی مناسب و مطمئن

یکی از مشکلاتی که افراد مبتلا به آرتروز گردن با آن روبرو هستند، اختلالات خواب است. بر اساس مطالعاتی انجام‌شده افراد مبتلا به آرتروز گردن تقریباً سه برابر بیشتر از همتایان سالم خود در معرض بی خوابی هستند. برای درمان و کنترل این بیماری راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین آن‌ها را می‌توان استفاده از بالش طبی برای آرتروز گردن نام برد. در ادامه به بررسی این بیماری و راه‌های کنترل آن می‌پردازیم.

آرتروز گردن چیست؟

ممکن است شما نیز با شنیدن نام آرتروز به زانوهای شکننده و یا انگشتان دردناک و متورم فکر کنید. این در حالی است که این بیماری می‌تواند گردن شما را نیز درگیر خود کند. اگر شما هم در گردن خود احساس سفت شدن دارید یا در هنگام چرخاندن سرتان دچار درد می‌شوید، می‌تواند ناشی از علائم آرتروز گردن باشد.
مانند بقیه بدن، دیسک‌ها و مفاصل گردن به دلیل ساییدگی و پارگی تحلیل می‌روند. آرتروز گردن در واقع همین تغییرات ناگوار است که در طول زمان رخ می‌دهد. آرتروز گردن بیماری شایعی است که دارای علائمی متفاوت است.

برای اکثر افراد، آرتروز در گردن هیچ علامتی ایجاد نمی‌کند. هنگامی که علائم آرتروز گردن رخ می‌دهد، معمولاً درد و سفتی در گردن از خفیف تا شدید به صورت متغیر ایجاد می‌شود. ممکن است با نگاه کردن طولانی مدت به بالا یا پایین، یا فعالیت‌هایی که در آن گردن به مدت طولانی به شکلی ثابت نگه داشته می‌شود، مانند رانندگی یا خواندن کتاب، بدتر شود. گردن درد معمولاً با استراحت یا دراز کشیدن کاهش می‌یابد.

آیا تنها استفاده از بالش طبی برای آرتروز گردن و گردن درد است؟

بالش طبی در واقع بالشی است که برای اصلاح وضعیت بدن در رختخواب یا در حالت دراز کشیدن روی هر سطح دیگری طراحی شده است. طراحی آن مطابق با دستورالعمل‌های ارتوپدی است تا از قرارگیری و پشتیبانی صحیح از یک یا چند قسمت خاص بدن اطمینان حاصل کند.

کاربرد اصلی بالش‌ طبی برای آرتروز گردن در نظر گرفته می‌شود. اما استفاده از بالش طبی تنها برای این مشکل استفاده نمی‌شود. بالش طبی علاوه بر آرتروز گردن می‌تواند به تسکین شرایط مختلف از جمله آپنه خواب، خروپف، بی‌خوابی، مشکلات تنفسی، مشکلات گردش خون، رفلاکس اسید معده، بیماری رفلاکس معده به مری، کمردرد، درد سیاتیک، درد گردن و … کمک شایانی کند. استفاده از بالش طبی برای گردن درد مزیت‌های بسیاری دارد.

  • به تراز شدن بدن کمک می‌کند: بالش طبی به تراز کردن بدن در موقعیت مناسب کمک می‌کند. این بالش با حفظ شانه‌ها، گردن، ستون فقرات و پاشنه پاها کمک می‌کند تا بدن در بهترین حالت خود قرار گیرد.
  • فشار را کاهش می‌دهد: یک بالشت طبی می‌تواند به عنوان یک کاهش‌دهنده فشار، در نواحی مختلف تحت فشار مانند بین زانوها، کمر و گردن عمل کند. این نواحی با نیروی جاذبه بالا هدایت می‌شوند و گردش خون را با مشکل مواجه می‌کنند. نتیجه این موضوع باعث درد در عضلات می‌شود.
  • رفلاکس اسید معده: یک بالش طبی تنظیم‌کننده ممکن است علائم رفلاکس اسید را کاهش دهد. رفلاکس اسید یک وضعیت گوارشی است که منجر به احساس سوزش در قسمت پایین قفسه سینه می‌شود.

بالش طبی چگونه برای دیسک کمر مفید است؟

یکی از رایج‌ترین بیماری‌های عصر حاضر که به دلیل سبک زندگی غیراستاندارد ایجاد شده، دیسک کمر است. دیسک کمر به قدری آزاردهنده است که می‌تواند آثار آن در ابعاد مختلف زندگی خود را نمایان کند. یکی از راه‌های کنترل این بیماری استفاده از بالش طبی مناسب برای دیسک کمر است. بالش طبی با قرار دادن بدن در وضعیت استاندارد، فشار را از ستون فقرات فرد کاهش داده و باعث خوابی راحت‌ برای شما می‌شود.

شاید برای شما نیز این سوال ایجاد شود که بالش طبی چگونه باعث کاهش فشار بدن می‌شود. پاسخ آن ساده است. در هنگامی که بدن ما به حالت درازکش در می‌آید، جاذبه زمین باعث ایجاد فشار به بدن می‌شود. این جاذبه به مرور زمان فشار بالایی را به بدن ما وارد می‌کند. در بسیاری از مواقع افراد حتی با نداشتن سابقه دیسک کمر، ممکن است دچار کمردرد در هنگام خواب شوند. وضعیت بد بدنی در هنگام خواب، و جاذبه زمین از جمله این دلایل است. بالش طبی با ایجاد یک تکیه‌گاه در بدن به افراد کمک می‌کند تا کمردردهای مختلف کاهش پیدا کند.

بهترین بالش طبی برای خواب

اگر به دنبال بهترین بالش طبی برای آرتروز گردن هستید، باید بدانید که این بالش‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارند. از بالش‌هایی که به‌خوبی در بین زانوهای شما قرار می‌گیرند تا بالش‌ طبی آرتروز گردن که برای تراز کردن ستون فقرات شما طراحی شده‌اند. بالش‌های طبی به‌عنوان راهی برای رفع دردی که با وضعیت خواب فعلی‌تان تشدید می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای افرادی که به دنبال خوابی راحت هستند، استفاده از بالش طبی با ساختار مموری فوم می‌تواند بهترین گزینه باشد. شاید برای شما نیز این سوال ایجاد شود که بالش مموری فوم چیست و چه کاری انجام می‌دهد. این بالش در واقع یکی از بهترین بالش‌های طبی است که با پخش کردن وزن سر بر روی بالش، بهترین حالت قرارگیری گردن و سر را برای شما فراهم می‌کند.

اگر شما نیز مبتلا به بیماری آرتروز و یا دیسک‌های گردنی هستید، به‌هیچ‌وجه استفاده از بالش‌ طبی برای آرتروز گردن را دست کم نگیرید. این بالش طبی گردن درد نقش مهمی را در کاهش دردهای مزمن و افزایش کیفیت زندگی دارد.


نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند